Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Kto wybuduje nowy dworzec w regionie? W przetargu wystartowały cztery bydgoskie firmy

Dodano: 25.02.2021 | 19:16

Na zdjęciu: Tak ma wyglądać po przebudowie nowy dworzec kolejowy we Włocławku.

Fot. PKP SA / wizualizacja

Trzynaście firm złożyło swoją ofertę w przetargu na budowę zupełnie nowego budynku dworca kolejowego we Włocławku.

O otwarciu ofert w postępowaniu przetargowym poinformowały w czwartek (25 lutego) Polskie Koleje Państwowe. Rozpisany został on na początku grudnia 2020 r., a pierwotny plan zakładał, że otwarcie kopert z ofertami firm nastąpi miesiąc później. Stało się to dopiero dzisiaj.

Na realizację zadania zabezpieczono kwotę nieco ponad 28,7 milionów złotych. Najtańszą ofertę w postępowaniu złożył Budimex i wynosi ona niecałe 25,7 mln zł. W zakładanej kwocie budżetu zmieściły się jeszcze dwie inne oferty – przedsiębiorstwa budowlanego CZĘSTOBUD z Częstochowy (27,7 mln zł) i WODPOL z Żywca – 28,4 mln zł. Niewiele droższe propozycje złożyły firmy Torpol – 29,8 mln zł i SKB S.A. z Warszawy – 29,9 mln zł.

W przetargu wystartowały także cztery bydgoskie firmy. Oferta złożona przez Alstal opiewa na ponad 34,5 mln zł, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Lech zaproponowało za wykonanie prac ponad 33,9 mln zł, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ebud – 32,3 mln zł, a KWK Construction – przeszło 31,2 mln zł. Oferty złożyły także włocławska spółka Budizol – na 33,8 mln zł, Konsorcjum firm Dolmar z Golubia-Dobrzynia i KABO z Włocławka – na 30,9 mln zł, Trakcja S.A. – 32,8 mln zł oraz Wiksbud z Lipna – za 32,1 mln zł.

PKP nie wyłonił firmy, która wykona budowę dworca, na realizację zadania przeznaczono 78 tygodni. Według założeń nowy budynek będzie miał trzy kondygnacje i liczył 91 m długości oraz 24 m szerokości. Na terenie dworca znajdą się m.in. kasy biletowe zarówno przewoźników kolejowych, jak i autobusowych (zarówno PKS, jak i MPK). W projekcie uwzględniony został także będący już w realizacji przed budynkiem dworca multimodalny węzeł przesiadkowy, który jest budowany przez Miasto Włocławek. Obie inwestycje będą stanowiły spójną całość i będą funkcjonalnie powiązane ze sobą. Na terenie nowego budynku dworca mają znaleźć się także biura wydziału komunikacji włocławskiego ratusza.

W czasie prac podróżni będą korzystać z kontenerowego dworca tymczasowego.

0 0 votes
Article Rating
Kto wybuduje nowy dworzec w regionie? W przetargu wystartowały cztery bydgoskie firmy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments