Bydgoszcz
2C
Przelotne opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 3 • L 2
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
1C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeKujawska na godziny przed zmianami w organizacji ruchu [ZDJĘCIA]
28.05.2020 | 23:11

Kujawska na godziny przed zmianami w organizacji ruchu [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Marcin Bratoszewski

Od najbliższej soboty (30 maja) wprowadzone zostaną duże zmiany w organizacji ruchu na Kujawskiej. Jedna z najważniejszych inwestycji komunikacyjnych w mieście wchodzi w nowy etap budowy.

Od soboty, 30 maja wykonawca inwestycji – konsorcjum firm Gotowski, PBDI i Tor-Krak – przystępuje do kolejnego etapu prac. Oznacza to zmiany w organizacji ruchu – ruch pojazdów zostanie przekierowany na nowe jezdnie ulic Solskiego, Kujawskiej i Bernardyńskiej. Dzięki temu budowlańcy będą mogli rozpocząć roboty na dotychczas użytkowanych odcinkach.

– Dodatkowo zamknięte zostaną: dojazd do Pl. Kościeleckich od strony ul. Bernardyńskiej oraz ul. Sieroca od strony ul. Kujawskiej. Zmianie ulegnie również lokalizacja przystanków autobusowych – podkreśla rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński. Najważniejszą zmianą jest tymczasowe zawieszenie przystanków na placu Kościeleckich – przystanki początkowe linii 51 i 58 będą zlokalizowane na Zbożowym Rynku, a 66, 86 i 99 – na rondzie Jagiellonów. Autobusy nocne będą zatrzymywać się na przystankach wokół ronda Jagiellonów.

Zobaczcie na zdjęciach, jak obecnie wygląda plac budowy na Kujawskiej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści