Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ilu bydgoszczan zarobiło milion? Sprawdzamy dane!

Dodano: 04.07.2023 | 12:55

Na zdjęciu: Znane są tegoroczne statystyki dotyczące milionerów w województwie kujawsko-pomorskim.

Fot. Archiwum

Pojawiły się aktualne dane dotyczące milionerów w województwie kujawsko-pomorskim. Ilu z nich znajduje się w samej Bydgoszczy?

Jak podaje Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, zgodnie ze złożonymi deklaracjami podatkowymi za 2022 rok w województwie kujawsko-pomorskim 1622 osoby wykazały dochody powyżej 1 mln zł w swoich deklaracjach PIT.

Łączny dochód wszystkich milionerów wynosi ponad 3,9 mld zł. Natomiast średni dochód przypadający na jednego milionera to ponad 2,4 mln zł.

Milionerzy z Bydgoszczy to głównie biznesmeni

Jak wynika z podsumowania za ubiegły rok podatkowy, w trzech bydgoskich urzędach skarbowych znalazło się 441 milionerów. Najwięcej z nich, ponieważ aż 250, jest obsługiwanych w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Bydgoszczy.

W województwie kujawsko-pomorskim milionerami są głównie podatnicy, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Na 1622 podatników ze statusem milionera, działalność prowadzi 1491. W samej Bydgoszczy działalność gospodarczą prowadzi 235 spośród opisywanych milionerów.

W tym roku mniej milionerów w Bydgoszczy

W ubiegłorocznych zeznaniach podatkowych, dochód powyżej miliona złotych zadeklarowały 1854 osoby. Stanowiły one 0,17% wszystkich zeznań. Ich łączny dochód wyniósł 4,8 mln zł. Wtedy również zdecydowaną większość stanowili przedsiębiorcy. Spośród nich, działalność gospodarczą prowadziło 1649 podatników. Natomiast w samej Bydgoszczy znajdowało się 559 milionerów – najwięcej w całym województwie.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz z Dworca Wschodniego
Janusz z Dworca Wschodniego
11 miesięcy temu

Ani słowem o E-Milionerze z Bora Komorowskiego, który buduje dom, sprytnie dobierając sobie współpracowników.Człowiek tysiąca zawodów, piekarz,jutuber,influancer,tynkarz,murarz,budowlaniec, ale też filantrop i bezrobotny

stary dziad
stary dziad
11 miesięcy temu

,,W ubiegłorocznych zeznaniach podatkowych, dochód powyżej miliona złotych zadeklarowały 1854 osoby. Ich łączny dochód wyniósł 4,8 mln zł. ”
Proszę o wytłumaczenie powyższego zdania, bo dla mnie po podzieleniu ŁĄCZNEGO dochodu 4.800.000 złotych przez 1854 osoby wychodzi 2.589 złotych, a to jest średnia emerytura a nie jakieś aj waj….