Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Co z kulturą i bydgoskimi zabytkami? Plany na 2023 rok

Dodano: 29.12.2022 | 15:18

Na zdjęciu: Inwestycje związane z kulturą na 2023 rok.

Fot. Archiwum

Miasto planuje inwestycje związane z kulturą i ochroną zabytków. Przeznaczono na to 65 mln zł.

W tym roku rozpoczęła się modernizacja i przebudowa Teatru Polskiego. Budynek zyska m.in. nową widownię, lepszą akustykę i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Prace będą kontynuowane w przyszłym roku i pochłoną ponad 35 mln zł.

Ponad 17 mln zł zostanie przeznaczonych na pierwsze prace związane z budową IV kręgu Opery Nova. Pojawi się tam sala kameralna dla 485 osób, przestrzeń wystawiennicza, hol z zapleczem szatniowo-sanitarnym, sala kinowa dla 205 osób i łączniki z głównym budynkiem.

Prace budowlane odbędą się również przy Teatrze Kameralnym. Na froncie budynku zostanie zamontowana lustrzana instalacja artystyczna. Dokupione będą też reflektory sceniczne i zestaw mikroportów.

7 mln zł zostanie przeznaczonych na zagospodarowanie kolejnych przestrzeni Młynów Rothera. Umożliwi to organizację kolejnych wystaw stałych. Jedna z nich o nazwie “Młyn Maszyna” planowana jest na drugą połowę 2023 roku.

Na modernizację Galerii Miejskiej bwa przeznaczono 800 tys. zł. Prace obejmą m.in. demontaż starej okładziny z piaskowca i montaż nowych materiałów, wymianę stolarki okiennej i ocieplenie dachu budynku biurowego.

W 2023 roku zostanie zrealizowany kolejny etap modernizacji obiektów Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku. Inwestycja przewiduje również doposażenie tych obiektów. Przewidziano na ten cel 1 mln, 470. tys. zł.

Na ochronę zabytków i opiekę nad nimi zostanie przeznaczona kwota w wysokości 500 tys. zł. Inwestycja obejmuje prace konserwatorskie i restauratorskie oraz roboty budowlane przy budynkach wpisanych do rejestru zabytków.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments