Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kwadrat przy Poznańskiej wreszcie się zmieni [WIZUALIZACJE]

Dodano: 21.05.2018 | 09:55

Prace budowlane mają rozpocząć się w przyszłym miesiącu.

Na zdjęciu: Wizualizacja przebudowy obecnego domu meblowego od strony ulicy Poznańskiej.

Fot. mat. prasowe

Obecny wygląd domu meblowego Kwadrat przy ulicy Poznańskiej przypomina o złych trendach z lat 90. Niebawem jednak się to zmieni – budynek zyska nowy wygląd i nową funkcję.

O planach przebudowy budynku wiadomo już od 2016 roku. Wtedy to zaprezentowano pierwsze, wstępne wizualizacje przebudowy oraz zapowiedziano utworzenie w nim biur. Teraz przedstawiciele inwestora (spółki Galeria KWADRAT) poinformowali, że uzyskali ostateczne pozwolenie na budowę Kwadrat City Office.

Kwadrat City Office będzie obiektem biurowym klasy A. Przyszłym najemcom udostępnione będzie 6474 mkw. powierzchni, w tym około 1000 mkw. powierzchni handlowej. W skład nowego biurowca wejdzie nie tylko dotychczasowy budynek galerii meblowej, ale też zupełnie nowa część, która powstanie na terenie dotychczasowego parkingu po stronie zachodniej.

Obiekt ma zostać wykonany z wysokiej jakości materiałów. W parkingu podziemnym zostaną wyznaczone miejsca dla rowerów oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Komunikacje między piętrami zapewnią cztery windy. Kwadrat City Office będzie legitymował się certyfikatem ekologicznym LEED na poziomie GOLD.

Jak informuje inwestor, prace budowlane rozpoczną się w czerwcu 2018 roku. Ich zakończenie planowane jest na wrzesień 2019 roku.

Kwadrat City Office to kolejna inwestycja biurowa w Bydgoszczy. Obecnie w Bydgoszczy powstaje budynek Immobile K3 na Placu Kościeleckich, trwa też wykończenie pierwszego z dwóch planowanych obiektów w ramach Arkada Business Park przy Rondzie Fordońskim (w tym tygodniu mamy poznać kolejnego najemcę zlokalizowanych tam powierzchni biurowych). Nowe biura mają też powstać przy okazji budowy kompleksu Platanowy Park na osiedlu Leśnym. Kolejne inwestycje w ramach rozbudowy Biznes Parku przy ulicy Kraszewskiego planuje też jego właściciel Andrzej Łoś, a także toruńska spółka ARD, która wykupiła teren po dawnym Torbydzie – niedawno opublikowaliśmy pierwsze wizualizacje nowych obiektów.