Bydgoszcz
7C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 7 • L 6
16C
Sr
21C
Czw
23C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDwa najbliższe weekendy bez tramwajów do Myślęcinka. Zaplanowano zmiany w komunikacji
las gdański bydgoszcz
09.05.2022 | 09:41

Dwa najbliższe weekendy bez tramwajów do Myślęcinka. Zaplanowano zmiany w komunikacji

Na zdjęciu: Zmiany w ruchu tramwajów do Myślęcinka będą obowiązywać przez dwa najbliższe weekendy.

Fot. BB

Przez dwa najbliższe weekendy nie dojedziemy tramwajem do Myślęcinka. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informuje, że w dniach 13-16 maja i 20-23 maja na pętli Las Gdański będą prowadzone prace torowe.

Zarząd dróg podaje, że w dwa najbliższe weekendy zaplanowano wymianę rozjazdów na pętli Las Gdański. Oznacza to zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej w tej części miasta. W dniach 13-16 maja oraz 20-23 maja wprowadzone zostaną następujące modyfikacje tras linii tramwajowych.

  • Linia tramwajowa nr 1 zostanie zawieszona,
  • Linia nr 2 zostanie skierowana do pętli Bielawy,
  • Linia nr 10 zostanie zawieszona (kursy linii nr 10 będą realizowane w ramach linii nr 5 do pętli Rycerska).

W zamian za tramwaje uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza Za T2 w relacji rondo Jagiellonów (przystanek linii nr 31N, 33N, 34N zlokalizowany na ulicy Jagiellońskiej) – Las Gdański. Autobusy za tramwaj będą kursować ulicami Jagiellońską i Gdańską. Autobus Za T2 będzie kursować w godzinach 8:00 – 18:00 co ok. 15 minut, a w pozostałych godzinach – co ok. 30 minut.

W związku z powyższym bilety jednorazowe honorowane będą na następujących zasadach: na bilecie skasowanym w linii numer 2 i 5 będzie można podróżować po przesiadce na linii Za T2 – informuje ZDMiKP. Na czas funkcjonowania autobusowej komunikacji zastępczej linie nr 52, 93 i 94 jadące w kierunku pętli Dworzec Leśne będą zatrzymywały się na przystanku tymczasowym Las Gdański zlokalizowanym w zatoce przed rondem, a nie jak dotychczas za rondem.

Zmiany w komunikacji tramwajowej zaczną obowiązywać w piątki od godziny 19:00 i potrwają do poniedziałku, do godziny 3:00.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Myślęcinek – historia, atrakcje, dojazd

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments