Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Łęczycka zostanie przebudowana. Drogowcy zaplanowali inwestycje

Dodano: 02.02.2024 | 23:25

Na zdjęciu: Ulica Łęczycka w Bydgoszczy zostanie przebudowana.

Fot. Julia Januszewska

Łęczycka w Bydgoszczy zostanie przebudowana. Drogowcy zaplanowali dwie inwestycje, które znacznie poprawią stan ulicy, wymagającej już remontu.

W ramach prac budowlanych planowane jest wydłużenie lewoskrętu z Kamiennej w Łęczycką oraz wykonanie nowej konstrukcji jezdni na Łęczyckiej na odcinku od Kamiennej do Skłodowskiej – Curie oraz od Skłodowskiej – Curie do Fordońskiej, a więc z wyłączeniem skrzyżowania Łęczyckiej ze Skłodowskiej – Curie.

Ponadto, mają zostać przebudowane chodniki i zjazdy po zachodniej stronie na odcinku od ulicy Bocznej do Skłodowskiej – Curie.

Remont jest potrzebny

– Wiemy, jak w czasie inwestycji na Fordońskiej ta ulica była eksploatowana, a następnie wyłączona z użytku. Wymaga remontu i to zostanie przeprowadzone – mówił podczas środowej sesji rady miasta wiceprezydent Mirosław Kozłowicz.

Obecnie drogowcy przygotowują dokumentację projektową. Inwestycja ma zostać zrealizowana w 2024 roku.

Powstaną też drogi rowerowe

Dlaczego skrzyżowanie Łęczyckiej i Skłodowskiej – Curie nie zostało ujęte w tym zadaniu? Ponieważ jego przebudowa będzie częścią innej inwestycji, polegającej na budowie infrastruktury rowerowej.

Na Skłodowskiej – Curie powstaną pasy rowerowe dla obu kierunków, natomiast na Łęczyckiej zostanie wydzielona droga dla rowerów po stronie wschodniej.

Oferta w niedawnym przetargu na projekt dla tej inwestycji mieści się w zakładanym budżecie drogowców i spełnia wymogi formalne, więc wkrótce można spodziewać się podpisania umowy i rozpoczęcia prac nad dokumentacją.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
24 dni temu

Najwieksza zagadka do tych baranow z zdmikp…dlaczego łęczyckiej nie remontowali jak była i tak praktycznie zamknięta???

Marek
Marek
24 dni temu

Pisałem w tej sprawie do Prezydenta ,dlaczego nie może być tam rondo które zapewniłoby płynność i bezpieczeństwo Zarząd dróg ma gdzieś nas ma tylko swoje racje

Woiciech
Woiciech
24 dni temu

To jest kolejny dowód na to że p. Bruskiego i jego podwładnych przerosło zarządzanie organizmem miejskim takim jakim jest Bydgoszcz. Ciągle powielane są te same błędy. Wnioski z popełnianych błędów nie są wyciągane. A cierpią mieszkańcy. Czas na gruntowne wietrzenie ratusza i spólek miejskich z MWiK na czele. Rozaczrowałem się obecnym prezydentem na całej linii i na pewno głosu na niego więcej nie oddam.
Ps nie zdzwiię się jak fachiwcy z ZDMiKP zleca równoczesny remont Łęczyckiej i Bałtyckiej co byłoby w stylu tej ekipy…bo nie da się inaczej….drżyjcie mieszkańcy Bartodziejów…

Zybi
Zybi
23 dni temu

Taka jest szara rzeczywistość i bezmyślność włodarzy miasta. Otworzyli nowy most tramwajowy a linia NR.7 kursuje tylko w godzinach szczytu — debilizm do potęgi. W trakcie przebudowy Fordońskiej z Kazimierza Wielkiego drogowcy mogli faktycznie zrobić remont ul. Łęczyckiej. Ale po co. I tak całe miasto wygląda jak po nalocie bombowym. Za rządów Bruskiego są same buble inwestycyjne. Z ludźmi w ogóle nie rozmawiają i mają głos mieszkańców w dupie. Taka jest prawda. Pozdrawiam

Last edited 23 dni temu by Zybi