Bydgoszcz
17C
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 16
16C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLekkoatletyczny weekend w Bydgoszczy. Emocje na stadionie i na Wyspie Młyńskiej
23.05.2016 | 23:02

Lekkoatletyczny weekend w Bydgoszczy. Emocje na stadionie i na Wyspie Młyńskiej

W sobotę, 4 czerwca tyczkarze będą skakać na Wyspie Młyńskiej, a dzień później rywalizacja przeniesie się na stadion Zawiszy.

Na zdjęciu: W poniedziałek zorganizowano konferencję prasową przed zbliżającymi się zawodami.

Fot. Leszek Grabowski

Czerwiec i lipiec przyniosą bydgoszczanom sporą dawkę lekkoatletycznych emocji. Już za kilkanaście dni odbędzie się XVI Europejski Festiwal Lekkoatletyczny, którego część stanowić będzie konkurs skoku o tyczce na Wyspie Młyńskiej, a w kolejnych tygodniach sportowcy będą rywalizować na stadionie Zawiszy o medale mistrzostw Polski i mistrzostw świata juniorów.

Pierwszy weekend czerwca będzie stanowił przedsmak przed najważniejszymi tegorocznymi imprezami lekkoatletycznymi. W sobotę tyczkarze będą rywalizować na Wyspie Młyńskiej. Wystartować ma 14 zawodników – sześciu zagranicznych i ośmiu Polaków, w tym Paweł Wojciechowski. – Na pewno będzie to święto sportu. Kilkanaście lat temu podobne zawody zorganizowano na Starym Rynku i ja wtedy zaraziłem się skokiem o tyczce – wspominał podczas poniedziałkowej konferencji prasowej były mistrz świata.

Konkurs skoku o tyczce rozpocznie się o godzinie 17:00. Wcześniej zorganizowane będą liczne atrakcje dla mieszkańców, którzy będą mogli spotkać Colina Jacksona i Annę Rogowską oraz sprawdzić swoje umiejętności w lekkoatletycznych konkurencjach. Dzień później, w niedzielę, rywalizacja przeniesie się na stadion Zawiszy. Tam wystartują m.in. Tomasz Majewski, Paweł Fajdek i Marika Popowicz-Drapała. – Liczymy, że Paweł pobije przynajmniej rekord mityngu. Już teraz jest w dobrej dyspozycji, a widać też, że forma z tygodnia na tydzień rośnie – mówił Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Wydarzenia zaplanowane na pierwszy weekend czerwca mają być formą promocji lipcowych mistrzostw świata juniorów. Najważniejszym sprawdzianem dla organizatorów będą za to mistrzostwa Polski seniorów, które odbędą się w ostatni weekend miesiąca. Na stadionie Zawiszy cały czas trwają prace remontowe. – Jestem spokojny, że wszystko będzie zrealizowane na czas – zapewnił prezydent Rafał Bruski. Podczas lipcowego czempionatu organizatorom pomagać będzie ok. 300 wolontariuszy. W poniedziałek odbyło się jedno ze spotkań z nimi.


Powiązane treści