[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy sklep na Wzgórzu Wolności. To polska sieć!

Dodano: 21.03.2022 | 13:05

Na zdjęciu: Nowy sklep Lewiatan na Wzgórzu Wolności otwarto w miejscu marketu Mila.

Fot. ED

Na Wzgórzu Wolności, w miejscu marketu Mila przy ulicy Słowiańskiej 18 otworzył się nowy sklep spożywczy sieci Lewiatan.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan jest trzecią co do wielkości siecią handlową w Polsce i największą polską siecią franczyzową. Powstała w 1994 roku z inicjatywy 10 hurtowników, którzy utworzyli konsorcjum zakupowe w obawie przed konkurencją zagranicznych sieci handlowych, masowo wkraczających wówczas na polski rynek. Dziś sieć Lewiatan liczy ponad 3200 placówek handlowych prowadzonych przez 2100 niezależnych przedsiębiorców.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowa inwestycja mieszkaniowa w centrum Bydgoszczy!


Nazwa sieci inspirowana jest działającą w okresie międzywojennym organizacją zrzeszeń gospodarczych – Centralnym Związkiem Polskiego Przemysłu, Górnictwa, Handlu i Finansów „Lewiatan”. W 2011 roku sieć Lewiatan została częścią grupy Eurocash, która uzyskała prawa do marki oraz zarządzania w 9 z 16 spółek regionalnych.

Lewiatan Bydgoszcz – nowy sklep na Wzgórzu Wolności

W Bydgoszczy do tej pory działały dwa sklepy sieci Lewiatan: przy ulicy Igrzyskowej 1 na osiedlu Bohaterów w Fordonie oraz przy ulicy Połczyńskiej 3 na Bartodziejach. W miniony piątek (18 marca) otwarty został trzeci sklep – przy ulicy Słowiańskiej 18 na Wzgórzu Wolności. Nowy Lewiatan mieści się w w miejscu, w którym do niedawna funkcjonował sklep Mila, w pawilonie widocznym od strony ulicy Wojska Polskiego.

Lewiatan na Wzgórzu Wolności jest czynny w godzinach: poniedziałek-piątek: 6:00 – 21:00, sobota: 6:00 – 21:00. W sklepie funkcjonuje kolektura Lotto.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Max2
Max2
6 miesięcy temu

Ostatnio to byly Delikatesy Centrum (wcześniej Mila) zamknięto dwa sklepy pod koniec roku na Wzgórzu Wolności właśnie na wspomnianej Slowianskiej i jeszcz na Tucholskiej.