Bydgoszcz
7C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 6
21C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeSymfonia. Nowa inwestycja mieszkaniowa w centrum Bydgoszczy [WIZUALIZACJE]
symfonia bydgoszcz
21.03.2022 | 11:13

Symfonia. Nowa inwestycja mieszkaniowa w centrum Bydgoszczy [WIZUALIZACJE]

Na zdjęciu: Wizualizacja inwestycji Symfonia.

Fot. Grupa Moderator

Symfonia – tak nazywa się nowa inwestycja Grupy Moderator. W jej ramach przy ulicy Chodkiewicza 9, nieopodal realizowanego kampusu Akademii Muzycznej, powstaną trzy budynki z 102 mieszkaniami. Projekt wykonali bydgoscy architekci Szymon Muszyński i Maciej Gajownik.

O planach nowej zabudowy na terenie nieopodal skrzyżowania Gdańskiej i Chodkiewicza informowaliśmy od kilku lat. Latem 2020 roku dokonano rozbiórki zrujnowanych kamienic przy Gdańskiej, a także budynków gospodarczych zlokalizowanych na ich zapleczu. Wyburzenia zostały zlecone przez spółki z Grupy Moderator, co wskazywało na plany kolejnej inwestycji mieszkaniowej.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z 2020 ROKU: Wyburzenia na Gdańskiej. Znikają mury zrujnowanych kamienic


W ubiegłym roku przy Gdańskiej rozpoczęły się prace budowlane. Powstaje tam Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych spółki InventionMed. Jak przekazywaliśmy w ubiegłym roku, Grupa Moderator sprzedała fragment terenu przy Gdańskiej pod budowę wspomnianego centrum, ale na pozostałej części działki deweloper nadal planował kompleks mieszkaniowy. – Nadal zamierzamy wybudować kameralne osiedle na „tyłach” Gdańskiej. Jesteśmy na ostatniej prostej – trwają jeszcze kosmetyczne poprawki. Dzięki takiemu rozwiązaniu, bydgoszczanie będą mogli szybciej cieszyć piękną ulicą Gdańską, bo przypomnę, że w naszych planach najpierw było osiedle, potem pierzeja. A tak będzie i pierzeja, i osiedle – podkreślała Małgorzata Dysarz-Lewińska z Grupy Moderator.

Symfonia Bydgoszcz – szczegóły inwestycji

Pod koniec 2021 roku inwestor otrzymał pozwolenie na budowę kompleksu budynków mieszkalnych jednorodzinnych na tyłach ulicy Gdańskiej. W ubiegłym tygodniu Moderator ujawnił szczegóły nowego projektu. Inwestycja przy ulicy Chodkiewicza 9 nazywa się Symfonia. W jej ramach powstaną trzy czteropiętrowe budynki z łącznie 102 mieszkaniami i podziemną halą garażową. Jak podkreśla deweloper, w ofercie znajdą się kawalerki, mieszkania 2 lub 3-pokojowe mieszkania oraz, na najwyższej kondygnacji, apartamenty premium o ponadstandardowej wysokości 290 cm i korytarzach wyłożonych izolującą akustycznie wykładziną.

Za projekt inwestycji odpowiada bydgoska pracownia GM Architekci. Jak podkreślają architekci Szymon Muszyński i Maciej Gajownik, ich wizja w zamyśle będzie dopełnieniem funkcji mieszkalnej tworzącej się Dzielnicy Muzycznej. – Elewacja budynków, dzięki zastosowaniu wertykalnych podziałów symbolizujących klawisze instrumentu, wraz z wysokim standardem wykończenia budynków mają stanowić architektoniczny support dla Akademii Muzycznej – czytamy na stronie Grupy Moderator. Deweloper podkreśla, że powstający kampus bydgoskiej uczelni muzycznej to jeden z atutów inwestycji Symfonia – podobnie jak sąsiedztwo zabytkowych kamienic i zespołów zabudowy, bliskość komunikacji miejskiej czy sama lokalizacja w centrum Bydgoszczy.

CZYTAJ TAKŻE: Mieszkaniowy boom na Bartodziejach. W planach cztery duże inwestycje

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments