Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Lewica krytykuje władze za bierność w sprawie Zachemu. I zapowiada interwencję w Brukseli

Dodano: 03.09.2019 | 10:10

Na zdjęciu: Kandydaci Lewicy do Sejmu zaprosili na konferencję Renatę Włazik - działaczkę aktywną w temacie terenów pozachemowskich.

Fot. BB

Lewica zabrała głos w sprawie terenów pozachemowskich. Wraz z zaproszoną na konferencję Renatą Włazik kandydaci do Sejmu skrytykowali wojewodę oraz zapowiedzieli, że sprawą zanieczyszczeń zajmie się Robert Biedroń.

Konferencja dotycząca bydgoskiej bomby ekologicznej odbyła się we wtorek rano. Komitet Lewicy zaprosił na nią Renatę Włazik – działaczkę społeczną z Łęgnowa, która od wielu miesięcy działa na rzecz rozwiązania problemu zanieczyszczeń terenów pozachemowskich. Spotkanie z mediami zaczął działacz partii Razem Michał Wysocki.

Dziś do Bydgoszczy dotarł dar z warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka”. Jako bydgoszczanie jesteśmy oburzeni, gdyż odbieramy to jako próbę odebrania nam splendoru. Ale zanieczyszczenia z terenów pozachemowskich też niebawem wypłyną do Wisły i dotrą do Bałtyku – ironizował Wysocki, nawiązując do niedawnej awarii kolektora ściekowego w stołecznej oczyszczalni. I dodał, że władze krajowe i wojewódzkie nic nie robią z problemem terenów po dawnych Zachemie, ignorując badania naukowe i apele mieszkańców.

[ZOBACZ TAKŻE: NAJSMACZNIEJSZA IMPREZA TEGO ROKU. BYDGOSKIE KUCHNIE ŚWIATA JUŻ W NIEDZIELĘ NA WYSPIE MŁYŃSKIEJ]

Włazik skrytykowała wprost wojewodę kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza. – Czy on działa tak samo, jak pokazał to w zeszłym tygodniu, gdy wydarzyło się coś w innym województwie? Niestety tego nie zauważyłam. Wojewoda nie wykonuje swoich zadań, a mógłby stać się bohaterem. W moich oczach nie podejmując sensownych działań przyczynia się do tego, żeby Bydgoszcz była w czołówce miast zanieczyszczających Wisłę – podkreśliła działaczka.

Kandydatka Lewicy w wyborach do Sejmu Aleksandra Smolaga dodała, że sprawą Zachemu ma zająć się Robert Biedroń. Europoseł ma wykonać interwencję poselską w Brukseli – jej podstawą ma być dokumentacja, przygotowywana m.in. przez Włazik.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nemesis
Nemesis
4 lat temu

i fajnie, tylko czemu przed wyborami ? a wcześniej nic ? dlaczego wszystkie polityczne gęby się otwierają na chwilę przed wyborami, a potem i przedtem cisza ? takie udawania społeczników zainteresowanych dobrem miasta i regionu w okresie 3 miesięcy na 4 lata to raczej teatrzyk dla frajera. Tak samo jak niektórzy kandydaci na prezydentów miast, też się aktywizują na krótki czas przed wyborami a tak siedzą i nic nie robią ani dla miasta anie dla regionu….śmieszne

Swiadomy
Swiadomy
4 lat temu

Ale prezydenta Warszawy za to za to ze nie wie co dzieje sie w ratuszu I doprowadzil do tragedi ekologiczne jyz nie ?? Zaden ekolog, lewak czy zielony nie wzburzyl sie w sprawie warszawskiego wycieku