Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 2 • L 1
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLiczne połączenia kolejowe odwołane. PKP Intercity, Polregio i Arriva wydały komunikaty
pociąg PolRegio_ Kujawsko-Pomorskie_ Bydgoszcz - SF
18.03.2020 | 12:06

Liczne połączenia kolejowe odwołane. PKP Intercity, Polregio i Arriva wydały komunikaty

Na zdjęciu: O zmianach w kursowaniu pociągów poinformowało m.in. Polregio.

Fot. Szymon Fiałkowski

W obliczu spadku zainteresowania podróżami pociągiem oraz z powodu trudności z zapewnieniem obsługi przewoźnicy kolejowi informują o wielu zmianach w realizowanych dotychczas połączeniach.

PKP Intercity

PKP Intercity z uwagi na zmniejszające się zainteresowanie przejazdami i w związku z trudnościami w zapewnieniu obsługi pociągów, podjęło decyzję o tymczasowym ograniczeniu oferty przewozowej i częstotliwości kursowania niektórych pociągów.

– Sytuacja jest stale monitorowana a wszelkie decyzje spółki są podejmowane w oparciu o analizy frekwencji w pociągach przewoźnika. Pasażerowie mogą dokonać bezpłatnej wymiany biletu na inny kursujący pociąg lub zwrócić bilet (w kasie lub w formie reklamacji) i otrzymać należności w pełnej wysokości – informuje PKP Intercity.

Zmiany w połączeniach krajowych

Zmiany w połączeniach międzynarodowych

POLREGIO

Podobną decyzję – w porozumieniu z urzędem marszałkowskim – podjęło PolRegio. – Przed rozpoczęciem podróży prosimy o każdorazowe sprawdzenie rozkładu jazdy np. poprzez stronę internetową portalpasazera.pl i polregio.pl,  a także o śledzenie informacji stacyjnych i wysłuchiwanie komunikatów wygłaszanych przez megafony – informuje PolRegio, podkreślając zarazem, że za odwołane pociągi nie kursuje zastępcza komunikacja autobusowa. Szczegóły na temat należnego zwrotu za bilet można znaleźć na stronie przewoźnika.

Zmiany w połączeniach krajowych

Zmiany w połączeniach międzynarodowych

Arriva

Zmiany wprowadziła także Arriva. Od 19 do 27 marca w dni robocze zawieszone zostało kursowanie dwóch pociągów na trasie Chełmża – Bydgoszcz (AR 416) oraz dwóch na trasie Bydgoszcz – Chojnice (AR 431a). W najbliższych dniach mają zostać podane ograniczeniu w ruchu pociągów na weekend, 21-22 marca.

Więcej informacji o zmianach: Arriva

W ostatnich dniach wprowadzono także zmiany w komunikacji miejskiej w Bydgoszczy, a także w komunikacji autobusowej PKS Bydgoszcz.

Więcej informacji:
Zmiany w komunikacji miejskiej  w Bydgoszczy – TUTAJ
Zmiany w kursowaniu autobusów PKS Bydgoszcz – TUTAJ

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści