Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 14 • L 12
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
8C
Pt
12C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaLinie 93 i 94 mają kursować częściej. Gmina Osielsko konsultuje propozycje rozkładów jazdy
autobus linia 93 niwy wilcze osielsko bb
30.09.2020 | 09:46

Linie 93 i 94 mają kursować częściej. Gmina Osielsko konsultuje propozycje rozkładów jazdy

Na zdjęciu: Gmina Osielsko proponuje uruchomienie dodatkowych kursów linii 93.

Fot. BB

Gmina Osielsko konsultuje rozkłady linii międzygminnych nr 93 i 94. Propozycje nowych rozkładów jazdy zakładają wprowadzenie nowych kursów oraz korekty godzin odjazdów.

Gmina Osielsko jest obecnie obsługiwana przez cztery linie podmiejskie – 93, 94, 95 i 98. Najbardziej oblegane są dwie pierwsze – 93 przejeżdża przez centrum Osielska aż do Niw/Wilcza, a 94 kursuje przez Niemcz do Żołędowa (niektóre kursy dojeżdżają do Nekli). Z autobusów podmiejskich chętnie korzystają najmłodsi mieszkańcy gminy, dojeżdżający do szkół. Ich popularność sprawia, że potrzeby transportowe mieszkańców gminy są coraz większe – kursy prowadzone krótkimi autobusami są często wypełnione po brzegi. Na problem w ubiegłym roku zwrócił uwagę radny gminy Janusz Jedliński, który w interpelacji do wójta Wojciecha Sypniewskiego poprosił o interwencję do bydgoskich drogowców w sprawie linii nr 93.


CZYTAJ TAKŻE: Jak ma wyglądać komunikacja po otwarciu Kujawskiej? Drogowcy ujawnili swój plan


– Uprzejmie proszę o przedstawienie możliwości dodatkowego kursu autobusu linii 93, który wyjeżdżałby pomiędzy kursami 6:39 a 7:14 z Niw. Aktualnie autobusy, które kursują w tych godzinach są przepełnione – wejście do autobusu na następnych przystankach jest bardzo utrudnione – przekazał wójtowi Jedliński. Swą prośbę argumentował faktem uruchomienia od 1 grudnia biletu uczniowskiego i biletu malucha. W odpowiedzi Wojciech Sypniewski przedstawił propozycję i zapowiadał przeprowadzenie konsultacji społecznych. Te miały się odbyć w styczniu, ale ostatecznie są przeprowadzane na przełomie września i października.

Na stronie urzędu gminy umieszczono zmienione rozkłady jazdy uzupełnione o kursy, które w poprzednim roku zostały zaproponowane przez mieszkańców Osielska i okolic. Gmina prosi o przesyłanie uwag na adres email: sekretariat@osielsko.pl z podaniem konkretnych godzin odjazdu nowych lub wymagających przesunięcia kursów wraz z lokalizacją przystanku i kierunkiem jazdy. Termin przesyłania uwag mija 20 października.

Jak można zauważyć w propozycjach nowych rozkładów, przygotowanych przez bydgoski zarząd dróg linia 93 ma wykonywać dodatkowy poranny (5:55) i popołudniowy (14:39) kurs z Niw. Ponadto, pierwszy poranny kurs tej linii w niedzielę ma wyjechać z Niw już o 6:54 (ma on też obsługiwać Wilcze), a nie jak obecnie o 8:06. Autobusy mają też częściej jeździć do i z Wilcza. Podobne poszerzenie oferty planowane jest również na linii 94 obsługującej Żołędowo.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści