Bydgoszcz
6C
Opady
70% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 5
6C
Pon
9C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
1C
Pt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLinie międzygminne będą jeździć częściej. Od nowego roku także dodatkowe połączenie od Bydgoszczy w kierunku Białych Błot!
Autobus - linia międzygminna 91, kierunek Przyłęki przez Ciele - pętla Błonie - SF
28.08.2019 | 11:04

Linie międzygminne będą jeździć częściej. Od nowego roku także dodatkowe połączenie od Bydgoszczy w kierunku Białych Błot!

Decyzję o zwiększeniu dofinansowania podjęli podczas wtorkowej sesji radni gminy Białe Błota.

Na zdjęciu: Od 1 września, na trasy częściej wyjeżdżać będą autobusy linii 91.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dobra informacja dla wszystkich korzystających z autobusowych linii międzygminnych – od najbliższej niedzieli, 1 września zostanie zwiększone ich kursowanie w kierunku Białych Błot.

Mowa o liniach 91, 92 i 96. Wszystkie kursują od pętli na Błoniu. Linia 91 jeździ do Ciela, 92 – do Murowańca i w rozszerzonych połączeniach do Łochowa, a 96 – do Przyłęk. Temat zwiększenia kursowania tych autobusów był wielokrotnie podnoszony przez mieszkańców. Stąd też białobłoccy radni zebrali się na sesji, na której poruszano tę kwestię.

Po raz pierwszy – na nadzwyczajnej sesji, która odbyła się 19 sierpnia. Wówczas jednak uchwała nie została podjęta, choć radni nie wyrażali sprzeciwu na zwiększenie kursowania autobusów na tych liniach. – Mam nadzieję, że radni, mając na uwadze realną potrzebę mieszkańców i ich głos, jeszcze raz pochylą się nad moim wnioskiem o zabezpieczenie tych środków – komentował wówczas w mediach społecznościowych wójt gminy Dariusz Fundator. Bardziej jednomyślni radni byli podczas wtorkowej sesji, na której wyrazili zgodę na zabezpieczenie tych środków. W sumie będzie to kwota ponad miliona zł (w tym roku na ten cel wydatkowana suma to kwota 2,2 mln zł), które przesunięto z inwestycji termomodernizacji szkoły w Przyłękach. Tej inwestycji – jak zapewniają włodarze gminy – nie porzucono, tylko zostanie odłożona w czasie, bowiem jedyna oferta, jaką złożyła zainteresowana firma, opiewała na kwotę ponad 7,5 mln zł, co znacznie przewyższało zabezpieczone przez gminę środki finansowe na ten cel.

Zmiany w komunikacji zaczną obowiązywać od 1 września

– powiedział podczas sesji kierownik referatu dróg i obsługi PSZOK w białobłockim magistracie Przemysław Kowalski. Oprócz zwiększenia kursowania autobusów, zmieni się również trasa autobusu linii 91. Dotyczyć będzie ona lokalizacji przystanku w Cielu. Autobus będzie jeździł przez ul. Kościelną i Ogrody, o co postulowali mieszkańcy. Na mocy decyzji radnych, wójt gminy Białe Błota jeszcze przed 1 września będzie mógł podpisać aneks w tej sprawie z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów trzech linii to niejedyna dobra informacja dla mieszkańców. Od 4 stycznia 2020 r., uruchomiona zostanie dodatkowa linia międzygminna – linia 90, która zacznie kursowanie od pętli na Garbarach, a potem pojedzie przez Lisi Ogon do Łochowic. Pierwotny plan zakładał, że autobusy na tej trasie zaczną jeździć od 1 listopada, ale nie będzie to możliwe. Jednocześnie wójt Białych Błot zapowiedział, że będzie radnym rekomendował wprowadzenie tego rozwiązania. Na razie w zawieszeniu jest za to temat uruchomienia autobusu nocnej linii, który miałby kursować na trasie Bydgoszcz – Białe Błota.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści