Bydgoszcz
-3C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H -2 • L -4
-4C
Sr
-3C
Czw
-2C
Pt
-0C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesLinki z Pesy zaprezentowane we Frankfurcie nad Menem. To część dużego kontraktu z Deutsche Bahn [ZDJĘCIA]
Link Pesa Bydgoszcz
01.02.2019 | 07:50

Linki z Pesy zaprezentowane we Frankfurcie nad Menem. To część dużego kontraktu z Deutsche Bahn [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Od soboty linki z bydgoskiej Pesy będą kursowały po jednej z regionalnych linii na terenie Hesji.

Fot. Deutsche Bahn / mat. prasowe

W czwartek na dworcu głównym we Frankfurcie nad Menem zaprezentowano pojazdy Pesa Link zbudowane dla DB Regio. Od soboty będą one woziły pasażerów na trasie z tego miasta do Dieburga.

Dostawa linków dla Drereichbahn, lokalnego przewoźnika na terenie Hesji w środkowo-zachodniej części Niemiec, to element umowy ramowej z Deutsche Bahn zawartej przed kilkoma laty. Zakłada ona dostawę nawet kilkuset pociągów za kwotę przekraczającą miliard euro. W tej części kontraktu Pesa zobowiązała się dostarczyć dziesięć spalinowych pojazdów – siedem dwuczłonowych oraz trzy 3-członowe. Aktualny harmonogram dostaw zakłada przekazanie wszystkich linków najpóźniej w sierpniu bieżącego roku.

Ale już od soboty pierwsze pociągi z Pesy będą stopniowo wprowadzane do obsługi linii ze wspomnianego Frankfurtu nad Menem, przez Neu Isenburg, Dreieich, Rödermark, Ober Roden, aż do Dieburga. – Cieszymy się, że będzie mogli wreszcie wprowadzić je do ruchu. Linki to przede wszystkim większy komfort dla pasażera, ale także szybsza, spokojniejsza podróż dzięki dynamicznemu silnikowi i lepszym warunkom prowadzenia pociągów – mówił w czwartek Frank Klingenhöfer, prezes DB Regio. Pojazdy bydgoskiego producenta będą stopniowo zastępowały wyprodukowane przez Siemensa pociągi z serii BR 642.

Kontrakt Pesy z Deutsche Bahn realizowany jest z opóźnieniem z uwagi na wymogi homologacyjne niemieckiego Urzędu Transportu Kolejowego (EBA). Linki uzyskały pozwolenie na wyjazd na tory za naszą zachodnią granicą dopiero wiosną (dwuczłonowe) i latem (trójczłonowe) ubiegłego roku. Jesienią rozpoczęły już regularne kursowanie w regionie Sauerland w Nadrenii Północnej – Westfalii.

W miniony wtorek Pesa poinformowała o podpisaniu nowej umowy z Sofią na dostawę kolejnych trzynastu tramwajów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści