Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 7 • L 5
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLotnisko w końcu z dodatnim wynikiem. Po raz pierwszy od roku
lotnisko Bydgoszcz
07.06.2017 | 12:56

Lotnisko w końcu z dodatnim wynikiem. Po raz pierwszy od roku

Port Lotniczy Bydgoszcz podał statystyki ruchu za maj br.

Na zdjęciu: Port Lotniczy im. Ignacego Paderewskiego zanotował pierwszy dodatni wynik od dwunastu miesięcy.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Dwanaście miesięcy czekało bydgoskie lotnisko, aby móc wydać komunikat o poprawie wyników. Udało się dopiero po podsumowaniu maja, gdy z usług portu skorzystało ponad 30 tysięcy osób.

W minionym miesiącu na lotnisku im. Paderewskiego odprawiono dokładnie 30 059 podróżnych, co oznacza niewielki, 1,5-procentowy wzrost w stosunku do rezultatu uzyskanego przed rokiem. Co ciekawe, właśnie maj 2016 roku był ostatnim miesiącem, gdy bydgoski port także mógł pochwalić się poprawą wyniku. Na uwagę zasługuje spora różnica w liczbie wykonanych operacji – w maju br. wykonano ich aż 801, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku – jedynie 660.

Jak ten rezultat komentują przedstawiciele lotniska? – Dodatni bilans zawdzięczamy zwiększonemu oferowaniu oraz utrzymaniu wysokiego obłożenia na rejsach Lufthandy do Frankfurtu. I to pomimo zmniejszenia częstotliwości lotów do Dublina – z trzech do dwóch tygodniowo – mówi Artur Niedźwiecki, rzecznik Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Przypomnijmy, że od 4 sierpnia linie lotnicze PLL LOT rozpoczną kursowanie na trasie pomiędzy Bydgoszczą a Lwowem. Loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu – w poniedziałki oraz piątki. Z kolei jesienią polecimy na drugie podlondyńskie lotnisko – w Luton [CZYTAJ WIĘCEJ].


Powiązane treści