Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 4 • L 4
4C
Nd
4C
Pon
6C
Wt
6C
Sr
4C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportGollob nie czuje nóg. Majówka pod znakiem pomocy mistrzowi
gollob, szpital, transparent, wypadek
28.04.2017 | 13:13

Gollob nie czuje nóg. Majówka pod znakiem pomocy mistrzowi

Kibice Polonii przedstawili plany na najbliższe dni.

Na zdjęciu: Kibice od momentu wypadku wspierają Golloba.

Fot. DG

Tomasz Gollob nie odzyskał jak dotąd czucia w nogach. Wspierają go kibice Polonii, którzy w najbliższych dniach zorganizują liczne wydarzenia związane z wybitnym żużlowcem.

Jak poinformował Hubert Malinowski z TVP, Gollob nie ma czucia w nogach i rozpoczął pracę z psychologiem. Lekarze nie wykluczają jednak powrotu czucia w przyszłości. Śledztwo w sprawie sobotniego wypadku wszczęła prokuratura.

W związku z dramatem Golloba wyprodukowane zostały okazjonalne biało-czerwone koszulki. Jako pierwsi ubiorą je piłkarze Polonii. Wyjdą w nich na sobotni mecz derbowy z BKS-em Bydgoszcz, który rozpocznie się o godz. 11, a z trybun obserwować go będą żużlowcy i członkowie sekcji lekkoatletycznej Polonii.

W niedzielę na prezentacji przed meczem ze Stalą Rzeszów koszulki będą mieli założone żużlowcy, a następnie trafią one na licytacje. W czasie meczu kibice będą mogli wpisać się do ksiąg wsparcia, które dostępne będą na dwóch stoiskach, a na trybunach pojawi się też baner o wymiarach 17×1,5 m z hasłem „Tomek, jesteśmy z Tobą!”. Prawdopodobnie będzie można zakupić także okolicznościowe gadżety, z których środki zostaną przeznaczone na pomoc mistrzowi świata.

3 maja na stadionie przy ul. Sportowej odbędzie się „Sztafeta dla Mistrza”. Bieg potrwa w godz. 12-16 i wziąć udział w nim będzie mógł każdy chętny. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. W czasie imprezy będzie można przekazać darowiznę na rzecz Golloba.


Powiązane treści