[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mamy Politechnikę, ale na przystankach wciąż UTP. Kiedy nastąpią zmiany?

Dodano: 16.09.2021 | 11:04

Na zdjęciu: Zmiana nazwy przystanków komunikacji miejskiej przy Politechnice Bydgoskiej nastąpi 1 października. Wymienione zostaną też wiaty.

Fot. BB

Od 1 września Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy jest Politechniką Bydgoską. Jednak na przystankach komunikacji miejskiej wciąż widnieje skrót UTP. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zapewnia, że zmienią one nazwę 1 października.

Po kilku miesiącach przygotowań, 1 września Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy przekształcił się w Politechnikę Bydgoską. Ustawa o zmianie nazwy bydgoskiej uczelni została przyjęta przez Sejm w maju, a prezydent Andrzej Duda złożył pod nią podpis pod koniec czerwca. Przez ten czas szkoła wyższa wykonała szereg zmian, podkreślając, że staje się politechniką – na budynkach pojawiły się nowe tabliczki, a napisy „Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy” zostały zastąpione największą tego typu konstrukcją w Polsce, która stanęła przy ulicy Kaliskiego.


CZYTAJ TAKŻE: Fragment Akademickiej stanie się aleją Światła Alberta Michelsona? Decyzję podejmą bydgoscy radni


Wraz z wrześniową zmianą charakteru uczelni modyfikacji nie uległy jednak nazwy przystanków komunikacji miejskiej zlokalizowanych przy dawnym uniwersytecie: autobusowy Kaliskiego/UTP i tramwajowy Akademicka/Kaliskiego (UTP). Jak dowiedzieliśmy się jeszcze w sierpniu, przedstawiciele szkoły wyższej złożyli wniosek do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej o dostosowanie ich nazewnictwa. Kiedy na tabliczkach Politechnika zastąpi UTP?

Zmiany będą wprowadzone 1 października. Obejmą nie tylko tabliczkę, ale też rozkłady i nagrania głosowe w pojazdach. Dodatkowo w miejscu tamtejszych wiat pojawią się nowe wiaty – odpowiada na nasze pytanie rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński.

Do zmiany pozostały jeszcze znaki informujące przy ulicach prowadzących w stronę kampusu. Jak przekazywaliśmy, uczelnia przeprowadza je własnym staraniem. Tabliczki z nazwą UTP, ulokowane m.in. przy ulicy Fordońskiej zostały już zdjęte – nowe na razie nie zostały jeszcze zawieszone.

CZYTAJ TAKŻE: Kierowcy gubią się przy dojeździe do Centrum Onkologii. ZDMiKP zapowiada poprawę oznakowania

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
10 miesięcy temu

A kidy zmiana nazwy przystanku kolejowego Bydgoszcz Akademia na Bydgoszcz Politechnika?

Akademii to juz nie ma z 15lat. Ostatnio PKP wycenilo zmiane 2 przystankow kolejowych Akacemia i Bielawy na 41.000zł. Wychodzi wiec ze za zmiane Bydgoszcz Akademia na Bydgoszcz Politechnika miasto musialo by dac 20.500zł.

Pytanie na co czeka miasto…..

Adas
10 miesięcy temu

Zmiana Bielaw miala kosztować 30 tys. Akademia 10 tys.