Bydgoszcz
3C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 4 • L 3
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaMamy Politechnikę, ale na przystankach wciąż UTP. Kiedy nastąpią zmiany?
politechnika bydgoska
16.09.2021 | 11:04

Mamy Politechnikę, ale na przystankach wciąż UTP. Kiedy nastąpią zmiany?

Na zdjęciu: Zmiana nazwy przystanków komunikacji miejskiej przy Politechnice Bydgoskiej nastąpi 1 października. Wymienione zostaną też wiaty.

Fot. BB

Od 1 września Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy jest Politechniką Bydgoską. Jednak na przystankach komunikacji miejskiej wciąż widnieje skrót UTP. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zapewnia, że zmienią one nazwę 1 października.

Po kilku miesiącach przygotowań, 1 września Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy przekształcił się w Politechnikę Bydgoską. Ustawa o zmianie nazwy bydgoskiej uczelni została przyjęta przez Sejm w maju, a prezydent Andrzej Duda złożył pod nią podpis pod koniec czerwca. Przez ten czas szkoła wyższa wykonała szereg zmian, podkreślając, że staje się politechniką – na budynkach pojawiły się nowe tabliczki, a napisy „Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy” zostały zastąpione największą tego typu konstrukcją w Polsce, która stanęła przy ulicy Kaliskiego.


CZYTAJ TAKŻE: Fragment Akademickiej stanie się aleją Światła Alberta Michelsona? Decyzję podejmą bydgoscy radni


Wraz z wrześniową zmianą charakteru uczelni modyfikacji nie uległy jednak nazwy przystanków komunikacji miejskiej zlokalizowanych przy dawnym uniwersytecie: autobusowy Kaliskiego/UTP i tramwajowy Akademicka/Kaliskiego (UTP). Jak dowiedzieliśmy się jeszcze w sierpniu, przedstawiciele szkoły wyższej złożyli wniosek do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej o dostosowanie ich nazewnictwa. Kiedy na tabliczkach Politechnika zastąpi UTP?

Zmiany będą wprowadzone 1 października. Obejmą nie tylko tabliczkę, ale też rozkłady i nagrania głosowe w pojazdach. Dodatkowo w miejscu tamtejszych wiat pojawią się nowe wiaty – odpowiada na nasze pytanie rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński.

Do zmiany pozostały jeszcze znaki informujące przy ulicach prowadzących w stronę kampusu. Jak przekazywaliśmy, uczelnia przeprowadza je własnym staraniem. Tabliczki z nazwą UTP, ulokowane m.in. przy ulicy Fordońskiej zostały już zdjęte – nowe na razie nie zostały jeszcze zawieszone.

CZYTAJ TAKŻE: Kierowcy gubią się przy dojeździe do Centrum Onkologii. ZDMiKP zapowiada poprawę oznakowania

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
1 miesiąc temu

A kidy zmiana nazwy przystanku kolejowego Bydgoszcz Akademia na Bydgoszcz Politechnika?

Akademii to juz nie ma z 15lat. Ostatnio PKP wycenilo zmiane 2 przystankow kolejowych Akacemia i Bielawy na 41.000zł. Wychodzi wiec ze za zmiane Bydgoszcz Akademia na Bydgoszcz Politechnika miasto musialo by dac 20.500zł.

Pytanie na co czeka miasto…..

Adas
Adas
1 miesiąc temu

Zmiana Bielaw miala kosztować 30 tys. Akademia 10 tys.

Powiązane treści