Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeMarszałek Całbecki na placu budowy IV kręgu Opery Nova [ZDJĘCIA]
18.01.2024 | 21:15

Marszałek Całbecki na placu budowy IV kręgu Opery Nova [ZDJĘCIA]

Zdjęcia:

Wizyta na placu budowy czwartego kręgu Opery Nova była najważniejszym punktem czwartkowej (18 stycznia) wizyty w Bydgoszczy marszałka województwa Piotra Całbeckiego.

Całbecki swą bydgoską wizytę rozpoczął od wizytacji dwóch szpitali: uniwersyteckiego im. dr. Jana Biziela, a następnie szpitala obserwacyjno-zakaźnego. Tuż przed południem, marszałek województwa udał się na plac budowy czwartego kręgu Opery Nova, a nadzór nad pracami obserwował wraz z dyrektorem Opery Maciejem Figasem.

Na placu budowy – jak tłumaczył dziennikarzom marszałek – są niewielkie opóźnienia. – Jest t związane z kapryśną aurą i trudnymi warunkami hydrologicznymi w tym miejscu. Cieszę się, że inwestycja, co do zasadności której nie trzeba nikogo przekonywać, szybko postępuje – mówił Całbecki.

Budowa tak zwanego czwartego kręgu gmachu jednej z naszych czołowej instytucji kulturalnych – czyli dobudowanie dobrze wpisującego się w istniejącą architekturę obiektu przeszklonego czterokondygnacyjnego skrzydła o powierzchni użytkowej blisko 6 tys. metrów kwadratowych – będzie kosztowała 100 milionów złotych. Znajdą się tu operowa sala kameralna z widownią na 500 osób, przestrzeń wystawiennicza i sala kinowa, zaplanowano też taras widokowy od stron Brdy z widokiem na katedrę i Wyspę Młyńską oraz dwupoziomowy podziemny parking na 250 miejsc.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments