Bydgoszcz
3C
Lekkie opady śniegu
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 4 • L 2
6C
Pt
6C
Sob
8C
Nd
5C
Pon
8C
Wt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaMarszałek dofinansuje rozbudowę kampusu UTP w Fordonie
UTP_LG
20.02.2018 | 10:48

Marszałek dofinansuje rozbudowę kampusu UTP w Fordonie

Ile pieniędzy znajduje się w budżecie województwa na ten cel?

Na zdjęciu: Dalsze plany rozbudowy obejmują m. in. teren przy ulicy Kaliskiego.

Fot. LG/archwium

W budżecie województwa na 2018 rok znalazły się środki na wkład własny do projektu rozbudowy kampusu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Przez najbliższe trzy lata zarząd województwa zamierza przeznaczyć na ten cel 11 milionów złotych.

Budowa nowych obiektów uczelnianych – budynku dydaktycznego i hali z hamownią do testowania dużych silników spalinowych – to jedne z głównych zamierzeń rektora uniwersytetu prof. Tomasza Topolińskiego. Aktualnie uczelnia prowadzi starania o pozyskanie dofinansowania z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jak informował w grudniu rektor, działania w tym kierunku są „na dobrej drodze”.


CZYTAJ WIĘCEJ: Prof. Topoliński – Im więcej nas w Fordonie, tym lepiej dla nas [WYWIAD]


Nadzieje na to, że w budżecie ministerstwa znajdą się środki na rozbudowę kampusu wyraził także sam Jarosław Gowin. Podczas niedawnej wizyty w Bydgoszczy zapewnił, że jest w stałym kontakcie z rektorem UTP. – W tegorocznym budżecie rząd przeznaczył na szkolnictwo wyższe dodatkowy miliard złotych. Mam nadzieję, że w ramach tych środków znajdą się również pieniądze na kampus – zapewniał wówczas Gowin.


CZYTAJ WIĘCEJ: Gowin o Uniwersytecie Medycznym w Bydgoszczy i rozbudowie kampusu UTP


UTP ma otrzymać wsparcie na wkład własny z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego. W tegorocznym dokumencie na ten cel zapisano trzy miliony złotych – przez najbliższe trzy lata. Łącznie wsparcie ma wynieść 30% wartości inwestycji, czyli około 11 milionów złotych.

Warto dodać, że wcześniej marszałek Piotr Całbecki wyraził chęć przejęcia budynków UTP przy ulicy Kordeckiego. Ostatecznie jednak zrezygnował z tego zamierzenia – uczelnia zamierza je wystawić na sprzedaż.


Powiązane treści