Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Memoriał Ireny Szewińskiej. Gwiazdy lekkiej atletyki przyjadą do Bydgoszczy

Dodano: 16.05.2023 | 23:27

Na zdjęciu: O szczegółach związanych z piątym memoriałem Ireny Szewińskiej mówili podczas konferencji prasowej w ratuszu: wiceprezydent miasta Iwona Waszkiewicz, dyrektor mityngu Krzysztof Wolsztyński oraz zawodnicy: wieloboistka Brdy Bydgoszcz Adrianna Sułek oraz tyczkarz Zawiszy Paweł Wojciechowski.

Fot. Paweł Skraba / Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki / materiały prasowe

Kolejne gwiazdy lekkiej atletyki przyjadą do Bydgoszczy na piątą edycję memoriału Ireny Szewińskiej. Jego organizatorzy ujawnili szczegóły w trakcie dzisiejszej (16 maja) konferencji prasowej.

Już wcześniej organizatorzy informowali, że w Bydgoszczy mocną stawkę będzie miał m.in. konkurs tyczkarzy. Na stadionie Zawiszy o triumf rywalizować będą Piotr Lisek oraz Amerykanie: Chris Nilsen i Sam Kendricks. Już wiadomo, że w Bydgoszczy wystąpią także m.in. czołowe zawodniczki w rzucie młotem: Anita Włodarczyk i aktualna liderka światowych tabel Amerykanka Brooke Andersen, u panów na liście startowej jest także Wojciech Nowicki, który w ubiegły weekend podczas zawodów w Nairobi uzyskał wynik 79,78 m – najlepszy tegoroczny wynik na świecie. W rywalizacji kulomiotów o wygraną w memoriale rywalizować będą Amerykanie Joe Kovacs i Josh Awotunde, a także Nowozelandczyk Tom Walsh.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej o szczegółach zawodów mówił dyrektor mityngu Krzysztof Wolsztyński. – Piąty memoriał Ireny Szewińskiej będzie w obsadzie kosmicznej, takiej do tej pory nie było w żadnej poprzedniej edycji – przyznał szef Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki. Już wiadomo, że rywalizacja w piątej edycji memoriału toczyć się będzie w czternastu konkurencjach. Panie rywalizować będą w biegach na 100, 200 i 800 metrów, a także biegu na jedną milę, 100 m przez płotki oraz w rzucie młotem, zaś panowie powalczą w biegach na 200, 800 i 1 500 m oraz 110 m przez płotki, a także w skokach: wzwyż i o tyczce oraz pchnięciu kulą i rzucie młotem.

W konferencji wzięli udział także lekkoatleci. – Cieszę się, że będę miała okazję wystąpić w memoriale – nie ukrywała sprinterka bydgoskiego Zawiszy Marika Popowicz-Drapała i podkreślała, że ten rok jest dla lekkoatletów niezwykle ważny. – To rok przedolimpijski, do tego będą mistrzostwa świata w Budapeszcie. Te zawody pokażą dla nas i trenerów to, czy obraliśmy właściwą drogę, więc liczymy na świetne wyniki. To dobry sprawdzian formy – podkreśliła. Popowicz-Drapałę zobaczymy w biegu na 200 metrów, z kolei na 100 m przez płotki pobiegnie Adrianna Sułek. – W tym roku prezentuję dość wysoką formę szybkościową i techniczną w biegu płotkarskim, mam nadzieję, że nie będę odstawała od tej stawki – podkreśliła.

Na dobry występ przed własnymi kibicami liczy tyczkarz Paweł Wojciechowski, dla którego ten start będzie ważny. – Przepracowałem od bardzo dawna cały okres przygotowawczy tak, jak chciałem i jak trener to zaplanował, a dwa, zawody wypadają w dniu moich urodzin i muszę dać z siebie wszystko – powiedział Wojciechowski, któremu z trybun ma kibicować syn, który niedawno przyszedł na świat. Wojciechowski przyznał też, że miał wątpliwości, czy dalej kontynuować karierę z tyczką. – Nie ukrywam, że ostatnie lata były bardzo trudne i ciężko było stanąć przed decyzją, czy dalej to kontynuować. Skakanie na wysokości 5,50 m dzisiaj już wiele nie znaczy, skakanie na wysokości 5,80 m to jest takie minimum, by istnieć w Europie i na świecie. Gdybym się ustabilizował na poziomie 5,60 – 5,70 m byłoby dobrze, a gdybym zaliczył 5,81 m i wypełnił minimum na start w Budapeszcie to byłoby to coś wspaniałego – podkreślił.

Organizatorzy przygotowali wejściówki w atrakcyjnych cenach, które kosztować będą 10, 15 i 20 złotych. Dzieci poniżej piątego roku życia wchodzą bezpłatnie, młodzież ucząca się i studenci oraz emeryci i renciści mogą korzystać z biletów ulgowych, podobnie jak osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami. Przygotowano także bezpłatne bilety dla grup, tzw. klubów kibica. Szczegóły na stronie internetowej www.bydgoszczcup.pl. Sprzedaż biletów dostępna jest na stronie ebilet.pl.

Tegoroczny memoriał rozpocznie się 6 czerwca (wtorek) o 17:30.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments