Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mężczyzna odpowie za fikcyjne zgłoszenie i znieważenie policjantów. Grozi mu za to więzienie

Dodano: 16.10.2022 | 13:00

Na zdjęciu: 35-latek odpowie za fikcyjne zgłoszenie.

Fot. Szymon Fiałkowski

35-latek został zatrzymany za fikcyjne zgłoszenie i znieważenie policjantów. Grozi mu za to areszt, więzienie lub grzywna.

W sobotę, 1 października 2022 roku 35-letni mężczyzna powiadomił inowrocławską policję, że policjanci z Kruszwicy są pod wpływem alkoholu i jeżdżą służbowym samochodem. Powiedział również, że ma to nagrane na swoim telefonie i udostępni to w mediach społecznościowych. Podczas całego zgłoszenia wielokrotnie użył przekleństw. Oznajmił też, że czeka pod komisariatem na interwencję w tej sprawie.

Dyżurny inowrocławskiej policji skierował dwóch naczelników do Kruszwicy w celu zajęcia się tą sprawą. Zgłaszający 35-latek został poinformowany, że jeśli jego zgłoszenie jest fałszywe i wywołał niepotrzebną czynność policji, to popełnia on wykroczenie. W jego obecności został sprawdzony stan trzeźwości kruszwickich policjantów i alkomat u obu wykazał wynik 0,0.

Następnego dnia jeden z kruszwickich policjantów złożył zawiadomienie o przestępstwie, że w mediach społecznościowych opublikowano film z jego udziałem. Na nagraniu widać jak funkcjonariusz wsiada do radiowozu i odjeżdża, a znany mu 35-latek wypowiada wulgarne słowa w jego stronę.

3 października policja zatrzymała 35-latka w miejscu jego pracy. W chwili interwencji mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, był agresywny i obrażał jednego z policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli również jego telefon do celów dowodowych.

35-latek usłyszał dwa zarzuty za znieważenie łącznie dwóch policjantów. Do czasu rozprawy został on objęty policyjnym dozorem. Grozi mu za to do roku pozbawienia wolności. Trwa również postępowanie w sprawie fikcyjnego zgłoszenia. Grozi mu za to areszt, więzienie lub grzywna.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments