Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mężczyzna ukradł ciężarówkę. Dzielnicowy zastał go śpiącego w skradzionym samochodzie

Dodano: 08.01.2023 | 13:00

Na zdjęciu: Policja zatrzymała złodzieja ciężarówki.

Fot. Szymon Fiałkowski

Mężczyzna ukradł samochód ciężarowy, a następnie się w nim zdrzemnął. Znalazł go dzielnicowy.

W piątek, 30 grudnia 2022 roku o godz. 9:35 golubsko-dobrzyńska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące kradzieży ciężarówki przystosowanej do przewozu drewna. Została ona skradziona ok. godz. 6:40 i miała przejeżdżać przez teren tego powiatu. We wskazane miejsce został skierowany dzielnicowy z gminy Radomin.

W miejscowości Rętwiny policjant zauważył opisywany pojazd zaparkowany na poboczu. W kabinie spał kierowca samochodu, który od razu po przebudzeniu zaczął się tłumaczyć dzielnicowemu. Mieszkaniec powiatu rypińskiego powiedział, że w jego aucie skończyło się paliwo i chciał trochę “odlać” z aut zaparkowanych na terenie jednej z firm w powiecie brodnickim. Po kradzieży paliwa zauważył kluczyki w stacyjce jednej z otwartych ciężarówek. Postanowił wrócić tym pojazdem, jednak po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zmęczył się i postanowił odpocząć.

46-latek został zatrzymany. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnym systemie okazało się, że nie posiada on uprawnień do prowadzenia ciężarówek. Dzielnicowy przekazał policjantom z Brodnicy odzyskane auto i mężczyznę.

Jeszcze tego samego dnia 46-latek usłyszał trzy zarzuty za kradzież samochodu, kradzież z włamaniem i usiłowanie włamania. Teraz mężczyzna odpowie za to przed sądem.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments