Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 2 • L 0
-1C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-3C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoMiasto mówi Komunalnikowi pierwsze „do widzenia”. Na początek z centrum Bydgoszczy
Komunalnik Bydgoszcz
23.07.2020 | 13:16

Miasto mówi Komunalnikowi pierwsze „do widzenia”. Na początek z centrum Bydgoszczy

Na zdjęciu: Od 1 września Komunalnik nie będzie już obsługiwał sektora obejmującego centrum Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

– Bydgoszcz mówi pierwsze „do widzenia” firmie Komunalnik – poinformował zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel. Od 1 września sektor obejmujący Bocianowo, Śródmieście, Stare Miasto i Bielawy będzie obsługiwany przez innego operatora, wybranego w przetargu. – Czas, kiedy powiemy kolejne „do widzenia”, zależy od Komunalnika – dodał Sztybel.

Po stu dniach od rozpoczęcia przez Komunalnik obsługi trzech sektorów urząd miasta informował, że do tej pory skierował do spółki 3000 wezwań do odbioru i nałożył ponad dwa miliony złotych kar. W wydanym w ubiegłym tygodniu komunikacie ratusz podkreślał, że liczba skarg mieszkańców na jakość odbioru odpadów przez spółkę Komunalnik nie spada. Zawarto też w nim informację o „rozpoczęciu działań”, mających doprowadzić do zmiany wykonawcy. W czwartek poznaliśmy ich pierwsze szczegóły.

Pierwszy etap tych działań – od 1 września na osiedlach Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto i na Bielawach obsługę będzie prowadził inny podmiot. Wybór tego podmiotu będzie dokonany w formie przetargu. W pozostałych sektorach czas reklamacji będzie skrócony z trzech do jednego dnia. Zobowiązaliśmy też firmę Komunalnik, by wszystkie 16 pojazdów obsługujących Bydgoszczy służyły w dwóch sektorach i nie wyjeżdżały poza miasto – powiedział na czwartkowej konferencji prasowej zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel.

– Czas, kiedy powiemy kolejne „do widzenia”, zależy do Komunalnika. Czas działa na korzyść miasta. Będziemy gotowi na kolejne „do widzenia”

– oznajmił Sztybel. Dodał też, że rozwiązanie umowy w obecnej sytuacji stanu epidemii było trudne, gdyż miasto „musiało działać w ramach ograniczonych działań prawnych”. – Sprawdzają się wszystkie przewidywania, które miało miasto Bydgoszcz przy wykluczeniu firmy Komunalnik z pierwszego przetargu – mówił Sztybel, przypominając o tym, że KIO nakazała przywrócenie firmy do przetargu.

WKRÓTCE WIĘCEJ INFORMACJI


CZYTAJ WIĘCEJ: Miasto zapowiada zastąpienie Komunalnika inną firmą


Warto jednak dodać, że pod koniec kwietnia prezydent Bruski postawił Komunalnikowi ultimatum z terminem granicznym w połowie maja. Mieszkańcy liczyli, że po jego upływie miasto rozwiąże umowę z dolnośląską firmą. Z zapowiedzi niewiele wyszło – wskaźniki procentowe uległy poprawie, więc Sztybel stwierdził, że możliwości odstąpienia od umowy nie ma.

Na wtorkowej sesji rady miasta powołano specjalną komisję doraźną ds. odbioru odpadów i współpracy z firmą Komunalnik. Jej pierwsze posiedzenie odbędzie się w poniedziałek, 27 lipca – w jej skład wejdą radni Joanna Czerska-Thomas, Anna Mackiewicz, Zdzisław Tylicki, Mateusz Zwolak, Marcin Lewandowski i Bogdan Dzakanowski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lucuś
Lucuś
1 rok temu

Taaa…za drogo było z Remondisem….

Imię*
Imię*
1 rok temu

Sami sie w wała zrobiliscie z tym przetargiem…

Marzena
Marzena
1 rok temu

Niestety Opławiec, ul. Szczawnicka od 10 dni nie ma zabranych odpadów zielonych. Panowie byli, ale nie doszli w głąb ulicy. Z lenistwa? Tak dłużej być nie może.

Julitka
Julitka
1 rok temu

Niby jakie wskaźniki procentowe uległy poprawie? W Fordonie raczej padły. Dramat i wstyd. Gabaryty stoją po 2 tygodnie. Po interwencji przyjechali po papier, plastik i szkło stoją 3 tygodnie. Piękna wizytówka dla miasta.

Kamila
Kamila
1 rok temu

Brązowy pojemnik w połowie pełny po wywozie. Sąsiedzi nawet nie wprowadzili pojemnika na posesję, czekają na kolejny wywóz, pewnie ta sama historia.

Powiązane treści