Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 31 • L 30
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
25C
Wt
25C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoMiasto oferuje bezpłatny transport na szczepienia przeciwko COVID-19. Kto może z niego skorzystać?
koronawirus_szczepienia_Bydgoszcz
22.01.2021 | 11:13

Miasto oferuje bezpłatny transport na szczepienia przeciwko COVID-19. Kto może z niego skorzystać?

Na zdjęciu: W Bydgoszczy funkcjonuje ok. 50 punktów szczepień.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoszczanie, którzy chcą zaszczepić się przeciw koronawirusowi, ale mają trudności z dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać ze specjalnie zorganizowanego przez miasto transportu. Pomoc skierowana jest do osób z niepełnosprawnościami i powyżej 70. roku życia, mające problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień.

Jak przekazuje urząd miasta, osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego transportu na szczepienie, muszą wskazać podczas rozmowy z pracownikiem termin i miejsce szczepienia. Transport na szczepienie umawia się pod numerem telefonu: 52 58 58 686. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 8-15. Transport obejmuje przejazd z domu do przychodni oraz powrót do domu po szczepieniu. Z bezpłatnego transportu, zgodnie z zaleceniem wojewody, mogą skorzystać osoby niepełnosprawne oraz te, które mają problem z samodzielnym dotarciem do przychodni. Bezpłatny dowóz na szczepienie przysługuje w konkretnych przypadkach dla osób:

  • powyżej 70. roku życia, mających trudności w poruszaniu, bez możliwości samodzielnego dotarcia na szczepienie;
  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniem.

Osoby, które mają trudności z poruszaniem się, mogą skorzystać z usługi ze swoim opiekunem. W pojeździe znajduje się również miejsce do przewożenia wózków inwalidzkich. Usługa nie obejmuje osób leżących, wymagających transportu medycznego.


Jak zapisać się na szczepienia przeciw COVID-19? Przeczytaj PORADNIK


Obecnie trwają zapisy na szczepienie przeciw COVID-19. Jako pierwsi mogli zapisywać się seniorzy powyżej 80. roku życia. Od piątku, 22 stycznia ruszyły zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat. Początek szczepień dla tej grupy zaplanowano na 25 stycznia. Termin można zarezerwować telefonicznie, przez internet (przez e-rejestrację na stronie pacjent.gov.pl lub w punkcie szczepień. Informacje na temat Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, mapę punktów szczepień w Bydgoszczy można znaleźć TUTAJ.

Ratusz przypomina, że rejestrację na szczepienie senior może wykonać samodzielnie, za pośrednictwem rodziny lub bliskiej osoby. Do zapisu wymagany jest numer PESEL i nr telefonu. W czasie rejestracji wybiera się dokładny termin szczepienia oraz jego miejsce.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści