Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Michał Żurowski we Wdzie. „Początek pracy oceniam pozytywnie”

Dodano: 18.01.2022 | 09:46

Na zdjęciu: W sobotę Michał Żurowski poprowadził Wdę w meczu sparingowym z Zawiszą.

Fot. Szymon Fiałkowski

Za Michałem Żurowskim pierwsze dni pracy w roli trenera Wdy Świecie. Niespełna 31-letni szkoleniowiec jest zadowolony z początku okresu przygotowawczego w wykonaniu nowych podopiecznych.

Żurowski oficjalnie został ogłoszony trenerem Wdy 7 stycznia. Karierę zawodniczą skończył pół roku temu w BKS Bydgoszcz. Wcześniej występował w świeckim klubie w latach 2010-2011 oraz w 2018. Grał też m.in. w Chemiku, Zawiszy, Cuiavii i Unii Solec Kujawski. Posada we Wdzie jest dla Żurowskiego pierwszą pracą z seniorami, choć jeszcze jako czynny zawodnik zajmował się szkoleniem, trenując m.in. młodzież w Chemiku Bydgoszcz, Zawiszy, Wdzie czy szkółce Juventusu. Jest też trenerem kadry województwa rocznika 2009.

Pierwszy mikrocykl, który właśnie dobiega końca, oceniam bardzo pozytywnie. Klub jest zorganizowany, a chłopacy mają dobre warunki do dalszego rozwoju – odpowiada Żurowski zapytany o pierwsze tygodnie we Wdzie.

W inauguracyjnym sparingu pod wodzą nowego szkoleniowca Wda wygrała z Zawiszą Bydgoszcz 3:2 po dwóch golach Oskara Graczyka (rocznik 2005) i jednym trafieniu zawodnika testowanego. – Przede wszystkim zrealizowaliśmy cel, który mieliśmy na ten sparing, czyli bardzo mocno wybiegaliśmy mecz, byliśmy agresywni w swoich działaniach i zwyciężyliśmy. Jeśli jednak miałbym wybierać, czy wygrać dzisiaj w sparingu z Zawiszą czy w pierwszej wiosennej kolejce ze Spartą Brodnica, to wybrałbym tę drugą propozycję – mówił szkoleniowiec po zakończeniu spotkania.

Po rundzie jesiennej Wda zajmuje 4. miejsce w tabeli, tracąc do lidera z Solca Kujawskiego dziewięć punktów. Po udanej pierwszej części sezonu, w Świeciu nie planują większych zmian kadrowych. – Jesteśmy po rozmowach z trzema zawodnikami, którzy mają możliwość znalezienia innego pracodawcy. Będziemy obserwować kadrę i jeśli dostrzeżemy potrzeby, aby wzmocnić zespół, to postaramy się to zrobić – zapowiada Żurowski.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments