Bydgoszcz
6C
Przelotne opady
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 7 • L 5
8C
Sr
6C
Czw
9C
Pt
13C
Sob
10C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeMiedzyń walczy o basen. Społecznicy podsumowali akcję zbiórki podpisów
basen_miedzyn_rog_smol_001_ED
28.10.2017 | 15:16

Miedzyń walczy o basen. Społecznicy podsumowali akcję zbiórki podpisów

Na zdjęciu: Słodkie podsumowanie akcji zbierania podpisów za budową basenu na Miedzyniu - okolicznościowy tort w kształcie pływalni.

Fot. Eryk Dominiczak

– Odzew ze strony mieszkańców, punktów handlowych i usługowych oraz przedsiębiorców był bardzo duży. Nie wiem, co będzie, jeśli się okaże, że nasza lokalizacja nie zebrała najwięcej głosów – mówi MetropoliaBydgoska.PL Dariusz Smól, przewodniczący Stowarzyszenia Miedzyń i Prądy. Koniec głosowania dotyczącego kolejności budowy miejskich basenów – za nieco ponad trzy doby.

Od początku października społecznicy z zachodniej części miasta aktywnie szukali sojuszników w swojej walce o pływalnię przy ulicy Pijarów. – Reakcje były bardzo pozytywne. Serce rosło – cieszy się Smól. Ale to jeszcze nie gwarantuje sukcesu, bo głosowanie – odbywające się równolegle z tym na projekty w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – trwa do 31 października. A sami mieszkańcy Miedzynia już kilka miesięcy temu podnosili, że reguły gry nie są równe dla wszystkich. – Osiedle domków jednorodzinnych walczy z osiedlami bloków – przekonywali. Ale prezydenta Rafała Bruskiego swoim pomysłem procentowego liczenia głosów nie przekonali. – Baseny to inwestycje dla całego miasta. Zachęcam więc do zbierania podpisów poparcia także na innych osiedlach – odpowiadał Bruski.

I taką taktykę mieszkańcy Miedzynia faktycznie przyjęli. W ramach tzw. roboczych sobót pojawiali się w rejonie głównych punktów handlowych. Zdobywali w ten sposób sojuszników z innych części Bydgoszczy. – Bardzo duże wsparcie otrzymaliśmy ze strony mieszkańców Wilczaka oraz Jarów, z którymi łączy nas wspólny cel – przebudowa Nakielskiej. Ale podpisy składali też mieszkańcy Glinek, Wyżyn, Szwederowa, a także Osowej Góry, Okola czy Czyżkówka – wylicza w rozmowie z nami Dariusz Smól. – „Agenci wywiadu” z osiedli-rywali Miedzynia też byli? – pytamy. – Tak, mieliśmy przypadek, że podpisała się u nas pani z Fordonu – odpowiada z uśmiechem Smól.

Jaki wynik wystarczy do tego, żeby znaleźć się na pierwszym miejscu w głosowaniu (biorą w nim udział jeszcze: osiedle Leśne oraz osiedle Tatrzańskie w Fordonie), trudno nawet oszacować. – Zebraliśmy na pewno około 750 papierowych kart do głosowania. Wiemy też, że bardzo duży odzew nasze działania przyniosły w internecie – zapewniają społecznicy z Miedzynia, którzy na sobotnie podsumowanie działań na rzecz basenu przygotowali tort z… torami pływackimi.

Kilka dni temu rozpoczęła się budowa pierwszego z nowych basenów miejskich – przy ulicy Szarych Szeregów na Kapuściskach. Tę lokalizację wskazał jeszcze – po rozmowach z radnymi koalicji – prezydent Bruski.


Powiązane treści