[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mieszkańcy powiatu bydgoskiego zostali zatrzymani. Odpowiedzą za kradzież zuchwałą

Dodano: 14.08.2022 | 17:00

Na zdjęciu: Mieszkańcy powiatu bydgoskiego kradli na terenie całego regionu.

Fot. Błażej Bembnista

Podejrzani kradli na terenie różnych miast i spowodowali straty na kilka tysięcy złotych. Zostali zatrzymani przez policję z Nakła.

Sprawa rozpoczęła się pod koniec lipca 2022 roku, gdy nakielska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące kradzieży europalet z Paterka. Funkcjonariusze wytypowali pojazd, którym prawdopodobnie przemieszczali się sprawcy. Poszukiwaną mazdę zauważył kilka dni temu policjant na urlopie z komisariatu w Sadkach i przekazał informację funkcjonariuszom będącym na służbie.

Policjanci skontrolowali auto i znaleźli w nim produkty pochodzące z kradzieży. Trzej mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do aresztu. Po zebraniu materiałów dowodowych przedstawiono mieszkańcom powiatu bydgoskiego łącznie 36 zarzutów kradzieży zuchwałych. Okazało się, że mężczyźni kradli europalety i produkty spożywcze ze sklepów na terenie kilku powiatów.

10 sierpnia 2022 roku policja zatrzymała 43-latka, który w dwóch miejscach kradł razem z pozostałymi mężczyznami. On również usłyszał zarzuty kradzieży zuchwałej.

Decyzją oskarżyciela wszyscy podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym, a decyzję w ich sprawie podejmie sąd. Grozi im za to od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments