Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleMieszkanka regionu postanowiła zainwestować w kryptowaluty. Straciła dużą sumę pieniędzy
18.11.2021 | 08:14

Mieszkanka regionu postanowiła zainwestować w kryptowaluty. Straciła dużą sumę pieniędzy

Na zdjęciu:

Fot. Archiwum

Mieszkanka gminy Kruszwica znalazła informację na temat inwestycji w kryptowaluty. Kobieta zamiast spodziewanych zysków, straciła dużą sumę pieniędzy.

O zdarzeniu poinformowali kryminalni z inowrocławskiej komendy. – Jeszcze we wrześniu, mieszkanka gminy Kruszwica znalazła w internecie informacje na temat inwestycji w kryptowalutę. Wyszukała stronę internetową na ten temat i zgodnie z instrukcją podała swój numer telefonu do kontaktu z konsultantem – mówi asp. sztab. Izabella Drobniecka z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Mieszkanka kruszwickiej gminy otrzymała telefon od kobiety, która miała być „jej opiekunem” i zainwestowała najpierw tysiąc złotych poprzez wpłatę jej przelewem za pośrednictwem przesłanego linku. – Kolejne telefoniczne połączenie już teraz od mężczyzny, nowego jej transakcyjnego „opiekuna” skutkowało założeniem na rzecz kobiety platformy i przesyłanie do niej linków. Pod nimi kobieta miała oglądać słupki i wykresy, jak szybki jej zainwestowane tysiąc złotych wzrosło – dodaje Drobniecka.

Jednocześnie, kobieta została namówiona przez „opiekuna” do przelania kolejnych sum pieniędzy. Tak też zrobiła w październiku, gdy przekazała dwukrotnie znacznie większe kwoty pieniędzy, ale to nie wszystko. – Ponadto przesłała zdjęcie swojego dowodu osobistego, by – jak się dowiedziała – uwiarygodnić swoje działanie w tej dziedzinie finansowej – relacjonują policjanci. Spodziewanych zysków nie było, bo kobieta choć żądała zwrotu zainwestowanych pieniędzy, to ich nie otrzymała, a kontakt z „opiekunami” szybko się urwał.

To nie pierwszy przypadek, gdy inwestycja w kryptowaluty kończy się dużymi stratami. Tak było m.in. w Janikowie, gdzie 66-latek stracił niemal 200 tysięcy złotych, a w Mogilnie, zamiast obiecanych zysków, 65-latka straciła ponad 65 tys. zł.

Policjanci przestrzegają przed tego typu inwestycjami. – Strony internetowe również tworzą oszuści. Wszystko po to, by znajdywać swoje ofiary. Uważajmy na takie sytuacje, bo przekazywanie pieniędzy nieznanym osobom grozi ich utratą – kończą.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
8 dni temu

nie nauczył Grobelny ze swoja Bezpieczną KO nie nauczył Plichta ze swoim Amber Gold nie nauczyło paru mniejszych cwaniaczków to i niech gamonie dalej tracą , chytry dwa razy traci , dobrze im tak .

Powiązane treści