Bydgoszcz
1C
Śnieg
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 1 • L 1
3C
Czw
4C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoSportMłodzi kolarze N-Bike Academy startowali w Chełmnie
nbike academy - chelmno
07.09.2020 | 12:23

Młodzi kolarze N-Bike Academy startowali w Chełmnie

Na zdjęciu: Młodzi kolarze z N-Bike Academy z dobrej strony zaprezentowali się w Chełmnie.

Fot. mat. nadesłane

W ostatnią niedzielę sierpnia zawodnicy N-Bike Academy wzięli udział w zawodach Północnej Ligi MTB XC w Chełmnie.

Rywalizacja odbyła się na wymagającej trasie z ciekawymi singletrackami i niebezpiecznymi zjazdami – opisuje trener młodych kolarzy Norbert Łysiak. Jako pierwsi stanęli na starcie młodzicy i juniorzy młodsi. Bardzo mocny start od razu wpłynął na przebieg wyścigu. Francek Donarski mimo trudnego początku przebił się do czołówki i przyjechał na szóstym miejscu (5. w juniorach).

Igor Suś zajął czwarte miejsce wśród młodzików, tracąc zaledwie 9 sekund do podium, a debiutujący Janek Mioduszewski był piąty. Zaraz za nim przyjechała Małgorzata Mikulska, która pewnie wygrała w swojej kategorii wiekowej i była trzecia wśród wszystkich kobiet.

Warto dodać, że podczas wyścigu poza konkurencją startowali również młodsi koledzy: Wojtek Gierach oraz Paweł Mioduszewski, którzy przechodzili chrzest bojowy w rywalizacji ze starszymi kolegami. Walczyli ze zmęczeniem oraz trudnymi elementami trasy i szczęśliwie dojechali do końca – mówi Łysiak, który sam wystartował w głównym wyścigu elity, zajmując 3 miejsce open.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści