Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Młodzieżowa Rada Miasta wybrana. Co planuje?

Dodano: 15.12.2023 | 09:32

Na zdjęciu: Został wybrany nowy skład Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy.

Fot. UMB

W poniedziałek, 11 grudnia radni i radne IX kadencji Młodzieżowej Rady Miasta spotkali się na pierwszym posiedzeniu oraz przedstawili swoje plany na najbliższe dwa lata.

Sesję nowo wybranej Młodzieżowej Rady Miasta rozpoczął prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Gratuluję wszystkim tym, którzy przeszli przez wybory. Dla Was to wielkie wydarzenie. Reprezentowanie innych – tych, którzy oddali na Was swój głos, którzy Wam zaufali, to niewątpliwie wielki zaszczyt, ale i zobowiązanie.

Uroczyste ślubowanie odbyło się w sali sesyjnej ratusza. W IX kadencji Młodzieżowej Rady Miasta zasiadło 31 radnych, czyli tylu ilu obecnie liczy ,,dorosła” Rada Miasta Bydgoszczy. Do grona prezydium zostali wybrani: Igor Migdalski – przewodniczący, Agata Retkowska i Brajan Mazur – wiceprzewodniczący oraz Piotr Łysy – rzecznik prasowy

Poniedziałkowe spotkanie było pierwszym w nowej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta, ale plany reprezentantów bydgoskiej młodzieży są bardzo ambitne. Przewodniczący Igor Migdalski zapowiada: Przede wszystkim zamierzamy poprawić kontakt z bydgoskimi szkołami i rozwinąć naszą współpracę, żeby była ona jak najlepsza. Chcemy zwiększyć częstotliwość spotkań z uczniami. Będą one bardziej regularne i będą poruszały ważne tematy dla bydgoskiej młodzieży. W tym celu planujemy również mieć stały kontakt z samorządami uczniowskimi, którym będziemy przedstawiać nowe oferty dla szkół. Chcemy, aby ta współpraca była jak najlepsza, żebyśmy my jako radni mogli skutecznie pomagać.

Ważnym elementem, który w najnowszej dwuletniej kadencji chce poruszyć Młodzieżowa Rada Miasta Bydgoszczy, jest współpraca z dorosłą radą i bydgoskimi seniorami. Młodzi radni stawiają na kulturę i rozrywkę dla bydgoszczan. Chcą zaoferować młodym mieszkańcom i nie tylko wiele ciekawych atrakcji, których do tej pory nie realizowano.

Żeby zostać radnym w Młodzieżowej Radzie Miasta Bydgoszczy, należy spełnić kilka warunków: być uczniem bydgoskiej szkoły ponadpodstawowej, wykazywać się duża aktywnością społeczną m. in. udzielać się w samorządzie uczniowskim i działać na rzecz szkoły.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments