Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W poniedziałek znów utrudnienia na moście Pomorskim

Dodano: 29.10.2023 | 21:42

Na zdjęciu: Jutro (30.10) jezdnie na moście Pomorskim znów mają być zwężone.

Fot. Szymon Fiałkowski

W poniedziałek, 30 października na moście Pomorskim znów będą prowadzone roboty naprawcze. Obie jezdnie będą zwężone, co oznacza korki na jednym z najważniejszych połączeń drogowych między północą a południem Bydgoszczy.

Pierwsze roboty na przeprawie przy dawnym Tesco odbyły się w czwartek, 26 października – rano na moście Pomorskim zwężono obie jezdnie. Przyczyną były prace związane z naprawą stref przydylatacyjnych i dylatacji – czyli szczelin celowo utworzonych między dwiema przylegającymi do siebie budowlami, które przenoszą przewidywane obciążenia, odkształcenia i przesunięcia spowodowane różnymi czynnikami (np. zmianą temperatury, nierównomierne osiadanie budowli, kurczenia się lub pęcznienia jej materiału.

W trakcie prac po obu stronach przeprawy tworzyły się korki. Znacznie dłużej trzeba było czekać na przejazd z Fordońskiej na most, a także w kierunku północ – południe. Już w czwartek drogowcy zapowiadali, że kierowców czekać będzie jeszcze jedna runda utrudnień – w poniedziałek, 30 października przewidziano kolejne prace związane z naprawą dylatacji. Od rana na obu jezdniach wystąpi zwężenie.


CZYTAJ TAKŻE: Ostatnie miesiące kładki na Wyżynach. Kormost rozbierze „czterdziestolatkę” i wyznaczy przejście


Naprawa mostu Pomorskiego wiąże się z uszkodzeniem, które zostało wykryte kilkanaście miesięcy temu. Na jednej z pięciu belek nośnych wybudowanej w 1970 roku konstrukcji pojawiło się pęknięcie. Następnie szybko podjęto decyzję o wprowadzeniu ograniczeń – tonażowego i prędkości.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
7 miesięcy temu

No to będzie dziś wesoły poniedziałek…..co za miasto

Jioo
Jioo
7 miesięcy temu

Czyli armagedon spowodowany przez idiotów drogowych od bruskiego

Adam
Adam
7 miesięcy temu

Nie można było tego zrobić w sobotę i niedzielę?

Cfd
Cfd
7 miesięcy temu

Kto dopuścił do rozkopana
całego miasta ?