Bydgoszcz
7C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 6
21C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWiemy, kto wykona koncepcję przebudowy północnych mostów Solidarności
07.04.2022 | 10:11

Wiemy, kto wykona koncepcję przebudowy północnych mostów Solidarności

Na zdjęciu: Północne mosty w ciągu ulicy Focha powstawały w latach 1977-1982.

Fot. ZDMiKP

Konsorcjum składające się z bydgoskiej firmy BAK oraz Axial Project z Dąbrówki wykona koncepcję przebudowy północnych mostów Solidarności w ciągu ulicy Focha. Wizja ma być gotowa za dziewięć miesięcy, co oznacza, że prace budowlane mogłyby się zacząć najwcześniej w połowie 2023 roku.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej planuje modernizację dwóch przepraw (nad Brdą i Młynówką) w ciągu ulicy marszałka Focha. Konstrukcje mają już 40 lat i wymagają pilnego remontu. Drogowcy chcą, by autorzy koncepcji przedstawili trzy wizje organizacji ruchu na odnowionych mostach. Wytyczne drogowców dotyczyły przede wszystkim liczby pasów ruchu – więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

W styczniu poznaliśmy oferty potencjalnych wykonawców koncepcji. Do przetargu zgłosiły się cztery firmy: najtańszą ofertę złożyła bydgoska spółka PPT Consult (146 tysięcy złotych). W budżecie drogowców na to zadanie, wynoszącym 246 tysięcy złotych, mieści się również propozycja konsorcjum składającego się z również bydgoskiej firmy BAK oraz Axial Project z Dąbrówki (239 tysięcy złotych). Pozostałe oferty (firm Agador 2 oraz PBW Inżynieria) znacząco przekraczają cenowe oczekiwania ZDMiKP.

Po kilku tygodniach analizy ofert, drogowcy zdecydowali się na wybór propozycji konsorcjum BAK – Axial. Warto dodać, że BAK jest autorem koncepcji dot. kładki nad Wojska Polskiego, poddanej obecnie pod konsultacje społeczne; firma pracuje także nad wykonaniem wizji przebudowy ronda Jagiellonów. Prace nad koncepcją przebudowy północnych mostów w ciągu Focha mają potrwać około dziewięciu miesięcy – na jej podstawie ZDMiKP ogłosi przetarg na prace budowlane. Te rozpoczną się najwcześniej w pierwszej połowie 2023 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments