Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNa Czyżkówku powstanie Mały Amsterdam. Ruszyły prace budowlane
mały Amsterdam bydgoszcz
31.03.2020 | 19:28

Na Czyżkówku powstanie Mały Amsterdam. Ruszyły prace budowlane

Na zdjęciu: Tak będzie wyglądała nowa zabudowa mieszkaniowa na Czyżkówku. W porównaniu z pierwotnym projektem wysokość budynku zmniejszono o jedno piętro.

Fot. Folwark Deweloper

Na Czyżkówku rozpoczęła się budowa długo zapowiadanego budynku wielorodzinnego Mały Amsterdam. W nowej inwestycji Folwark Deweloper powstanie 71 lokali mieszkalnych.

Plan zabudowy terenu przy ulicy Siedleckiej i Karolewskiej sięgają 2017 roku. Wtedy to Folwark zaprezentował pierwsze wizualizacje budynku – rozpoczęcie budowy planowano wówczas na wiosnę 2018 roku, a koniec – na III kwartał 2019. W międzyczasie inwestycja napotkała jednak na przeszkody formalno-prawne, które sprawiły, że inwestor musiał zmienić swoje założenia. Pierwotna koncepcja Małego Amsterdamu zakładała, że obiekt będzie miał trzy piętra, jednak ostatecznie będzie on dwupiętrowy.

Zobacz również:

Koronawirus na Kujawach i Pomorzu. Sprawdź statystyki

Warto nadmienić, że projekt architektoniczny inwestycji przygotowała pracownia Lines Architekci Bartosza Kamińskiego. Elewacja Małego Amsterdamu przypomina pierzeje słynnych kamieniczek nad amsterdamskimi kanałami, a jej kolorystyka jest oszczędna. Projektanci budynku zaplanowali w nim 71 mieszkań.

Realizacja nowej inwestycji dewelopera wystartowała kilkanaście dni temu – pod koniec lutego Folwark uregulował wszelkie sprawy formalne, co umożliwiło przystąpienie do prac budowlanych. W inwestycje zaangażowanych jest kilku wykonawców z całej Polski. – Dzięki sprawności i bogatemu usprzętowieniu firma P.W. Trans-Adam s.c. z Osielska wywiozła ponad 12 tys. m³ ziemi – wykop pod fundamenty jest już prawie gotowy. Krawędzie wykopu, grożące obsunięciem, zostały zabezpieczone ścianką berlińską (tymczasową obudową wykopu – przyp. red.) przez Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „ Żyrardów” – informuje inwestor.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Ridex z Mroczy. Jej podwykonawca – Madej-Bud z Łodzi – obecnie wykonuje elementy żelbetowe, mury oporowe, płyty fundamentowe pod żuraw. – Warstwa iłu jest na bieżąco przykrywana dywanikiem z betonu, żeby nie straciła przez zawilgocenie dobrych parametrów nośności – podkreśla Folwark. Inwestor podał też informacje na temat zakończenia inwestycji. – O ile pandemia nie wymusi ograniczenia działalności firm budowlanych, nasza inwestycja powinna zakończyć się zgodnie z harmonogramem – to znaczy w IV kwartale 2021 roku – deklaruje.

Mały Amsterdam to niejedyna obecnie realizowana inwestycja Folwarku. Na osiedlu Szybowników w Fordonie, przy ulicy Przybory powstaje budynek Divertimento. Prace nad nim trwają od ośmiu miesięcy – obecnie obiekt jest już w stanie surowym. Wykonawcy kontynuują montaż stolarki okiennej oraz ocieplanie ścian, a wewnątrz trwają prace tynkarskie. Inwestor planowo chce oddać budynek do użytku pod koniec tego roku. W czteropiętrowym Divertimento powstaje 55 mieszkań (wykupiono bądź zarezerwowano już 25) oraz hala garażowa z 44 miejscami postojowymi.

Prace budowlane przy inwestycji Mały Amsterdam/fot. Folwark Deweloper

IMG_20200320_111400

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Swoadomy
Swoadomy
1 rok temu

Amsterdam?? Beda tam legalne narkotyki??

Powiązane treści