Na Górzyskowie powstaje ścieżka pieszo-rowerowa. Będą kolejne inwestycje [ZDJĘCIA]
Prace w pobliżu dawnego basenu mają potrwać do końca maja.
Zdjęcia: nadesłane
Ścieżka pieszo-rowerowa, przebudowa skrzyżowania i dalsza rozbudowa chodników i infrastruktury – takich inwestycji mogą spodziewać się w najbliższym czasie mieszkańcy Górzyskowa.
Pomiędzy ulicami Gersona i Kossaka trwają prace związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej, która ma liczyć 260 metrów długości. Zadanie realizowane jest ze środków budżetu obywatelskiego 2015 i będzie kosztować około 95 tysięcy złotych. Roboty mają potrwać do końca maja. Przy okazji prac usuwane są też wszystkie betonowe płyty i sadzone drzewa.
Już wcześniej w pobliżu wybudowano parking, oświetlenie, kynopark, plac zabaw i siłownię plenerową, a w ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego największą liczbę głosów mieszkańców zyskał projekt zakładający dalszą rozbudowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych. Poza tym planowane jest utworzenie ścieżki zdrowia z urządzeniami linowymi. Na realizację tego etapu prac zarezerwowano blisko 212 tysięcy zł.
Na Górzyskowie, również ze środków programu 5/6, zrealizowana będzie także przebudowa równorzędnego skrzyżowania ulic Kossaka i Grobli. Jak informuje urząd miasta, zastosowana zostanie na nim wyniesiona nawierzchnia, co ma wymusić ograniczenie prędkości przez kierowców i ułatwić pieszym, między innymi uczniom pobliskich szkół, przekraczanie jezdni. Koszt tej inwestycji oszacowano na 40 tys. zł.
- Umowa o pracę czy cywilnoprawna? – eksperci opowiedzą o przyszłości zatrudnienia - 12 czerwca 2026
- Wypadek na wjeździe do Bydgoszczy. Korek jest ogromny! [ZDJĘCIA] - 11 czerwca 2026
- To będzie wyjątkowy weekend. Święto literatury w Bydgoszczy! - 10 czerwca 2026








