Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 17
16C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeNa Górzyskowie powstaje ścieżka pieszo-rowerowa. Będą kolejne inwestycje [ZDJĘCIA]
05.03.2016 | 12:09

Na Górzyskowie powstaje ścieżka pieszo-rowerowa. Będą kolejne inwestycje [ZDJĘCIA]

Prace w pobliżu dawnego basenu mają potrwać do końca maja.

Zdjęcia: nadesłane

Ścieżka pieszo-rowerowa, przebudowa skrzyżowania i dalsza rozbudowa chodników i infrastruktury – takich inwestycji mogą spodziewać się w najbliższym czasie mieszkańcy Górzyskowa.

Pomiędzy ulicami Gersona i Kossaka trwają prace związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej, która ma liczyć 260 metrów długości. Zadanie realizowane jest ze środków budżetu obywatelskiego 2015 i będzie kosztować około 95 tysięcy złotych. Roboty mają potrwać do końca maja. Przy okazji prac usuwane są też wszystkie betonowe płyty i sadzone drzewa.

Już wcześniej w pobliżu wybudowano parking, oświetlenie, kynopark, plac zabaw i siłownię plenerową, a w ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego największą liczbę głosów mieszkańców zyskał projekt zakładający dalszą rozbudowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych. Poza tym planowane jest utworzenie ścieżki zdrowia z urządzeniami linowymi. Na realizację tego etapu prac zarezerwowano blisko 212 tysięcy zł.

Na Górzyskowie, również ze środków programu 5/6,  zrealizowana będzie także przebudowa równorzędnego skrzyżowania ulic Kossaka i Grobli. Jak informuje urząd miasta, zastosowana zostanie na nim wyniesiona nawierzchnia, co ma wymusić ograniczenie prędkości przez kierowców i ułatwić pieszym, między innymi uczniom pobliskich szkół, przekraczanie jezdni. Koszt tej inwestycji oszacowano na 40 tys. zł.


Powiązane treści