Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Na Leśnej dochodzi do kolizji ze zwierzętami. Będą dodatkowe znaki?

Dodano: 13.02.2020 | 10:24

Na zdjęciu: Mieszkańcy ulicy Leśnej zwracają uwagę, że na drodze często można spotkać sarny.

Fot. archiwum

Radny gminy Osielsko Maciej Landowski złożył interpelację w sprawie ustawienia dodatkowego oznakowania na ulicy Leśnej. W tym roku doszło na niej do trzech kolizji aut osobowych z dzikimi zwierzętami.

Ulica Leśna to droga, łącząca Osielsko ze skrzyżowaniem ulic Pod Skarpą i Zamczysko w Bydgoszczy. Jeździ nią wielu kierowców – są to zarówno mieszkańcy okolicznych domów, jak i osoby, które przemieszczają się w kierunku Fordonu. Warto dodać, że w ubiegłym roku gmina zakończyła się przebudowa pierwszego odcinka ulicy – od granicy z Bydgoszczą do ulicy Topolowej. W tym roku planowany jest za to remont odcinka od Topolowej do Centralnej.

Przez przebiegająca w znacznej części w pobliżu pól i lasów Leśną często przechodzą dzikie zwierzęta. I nierzadko dochodzi tam do sytuacji, w których zderzają się one z jadącymi pojazdami. Problem kolizji podniósł radny Maciej Landowski, który skierował interpelację do wójta Wojciecha Sypniewskiego.

W związku z licznymi prośbami mieszkańców ulicy Leśnej, zwracam się o podjęcie niezbędnych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. W styczniu i lutym 2020 roku doszło na niej do trzech kolizji z udziałem dzikich zwierząt – podkreśla radny klubu „Sąsiedzi”. Jego zdaniem, gmina powinna zamontować przy drodze znaki A-18b „Dzikie zwierzęta”.

To kolejna interwencja Landowskiego w sprawie ulicy Leśnej. We wrześniu ubiegłego roku prosił on wójta gminy o o ustawienie barierek bezpieczeństwa przy chodniku na odcinku, na którym łączy się on z jezdnią. W odpowiedzi Wojciech Sypniewski przekazał, że w związku z planem rozpoczęcia prac budowlanych w I kwartale przyszłego roku, ustawienie wnioskowanych barierek nie jest możliwe.

– W zaplanowanej organizacji ruchu po przebudowie również nie zaplanowano montażu barier, gdyż przedmiotowy odcinek drogi będzie miał skorygowaną geometrię – chodnik zostanie poszerzony do 2 metrów, a ruch rowerowy prowadzony będzie po ścieżce zlokalizowanej po stronie zachodniej – napisał wójt.

Warto dodać, że przy ulicy Leśnej zamontowano jeden zestaw tablic radarowych, pokazujących prędkość z jaką porusza się przejeżdżający kierowca. Rozwiązanie miało poprawić bezpieczeństwo, lecz działanie tablic jak i ich skuteczność wciąż jest tematem dyskusji publicznej. Kilka dni temu wyjaśnienia w sprawie funkcjonowania urządzeń złożył – w odpowiedzi na interpelację Pawła Kamińskiego – wójt Wojciech Sypniewski.

CZY USTAWIENIE ZNAKÓW NA ULICY LEŚNEJ POPRAWI BEZPIECZEŃSTWO?

Zobacz rezultat

0 0 votes
Article Rating
Na Leśnej dochodzi do kolizji ze zwierzętami. Będą dodatkowe znaki?
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
3 lat temu

Ha, ha, ha, ale rozwiązanie. Postawią znak uwaga zwierzęta, ograniczenie do 30km/h i policjanta za zakrętem do reperacji budżetu.