Bydgoszcz
3C
Mżawka
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 3 • L 3
4C
Pt
8C
Sob
10C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNa majówkę dojedziemy zabytkowymi autobusami. Zmiany w rozkładach trzech linii
jelcz ogórek Bydgoszcz
01.05.2018 | 09:54

Na majówkę dojedziemy zabytkowymi autobusami. Zmiany w rozkładach trzech linii

Zabytkowymi jelczami pojedziemy w dniach 1-3 maja na dwóch trasach.

Na zdjęciu: Ogórki na liniach turystycznych to już w Bydgoszczy kilkuletnia tradycja.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Dwie specjalne linie autobusowe uruchomili na czas majówki bydgoscy drogowcy. A trzy regularne linie właśnie rozpoczęły kursowanie według letnich rozkładów jazdy.

Od 1 do 3 maja zabytkowymi jelczami tzw. Ogórkami dojedziemy zarówno do Myślęcinka (linia nr 100), jak i Exploseum (linia nr 102). Obie linie swoje kursowanie rozpoczynają na placu Kościeleckich. Na naszym portalu można znaleźć ich ROZKŁAD JAZDY.


CZYTAJ TAKŻE: Zmiany w Bydgoskim Tramwaju Wodnym. Bilet kupisz w internecie


Na liniach turystycznych obowiązuje standardowa taryfa opłat. Pasażerowie, którzy dysponują biletami sieciowymi, mogą podróżować nimi bez wnoszenia dodatkowych opłat. Za kontrolę oraz sprzedaż biletów w pojazdach odpowiada specjalna obsługa konduktorska.

Już od minionego weekendu wzmocniona została z kolei linia nr 52 kursująca do wspomnianego Myślęcinka. Większa liczba kursów do parku będzie odbywała się w święta oraz dni weekendowe. Letni rozkład zyskała również linia nr 73, co oznacza, że codziennie część kursów zostanie skierowanym do dworca Bydgoszcz Bielawy, obsługując między innymi znajdujące się przy ulicy Inwalidów ogródki działkowe. W soboty, niedziele i święta do dyspozycji mieszkańców jest już także sezonowa linia nr 75 kursująca do Ostromecka z pętli Przylesie.

 

 


Powiązane treści