Bydgoszcz
3C
Opady
74% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 4 • L 3
6C
Nd
6C
Pon
6C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNa majówkę dużo zmian. W kursowaniu komunikacji miejskiej
Autobus-52-komunikacja-Myślęcinek-1200x800-JW
26.04.2019 | 07:11

Na majówkę dużo zmian. W kursowaniu komunikacji miejskiej

Zmiany zaczną obowiązywać od najbliższej środy, 1 maja.

Na zdjęciu: Autobusy linii 52 będą częściej kursowały do pętli w Myślęcinku.

Fot. Justyna Wróblewska / archiwum

Drogowcy wprowadzają zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów komunikacji miejskiej. Te zaczną obowiązywać już od najbliższej środy, 1 maja.

Pierwsza najistotniejsza zmiana dotyczy autobusów linii 52 i 73. I tak na obu liniach zostaną wprowadzone tzw. letnie rozkłady jazdy. Linia 52 zwiększy w soboty, niedziele i święta liczbę kursów do pętli w Myślęcinku, zaś autobusy linii 73 we wszystkie dni tygodnia będą jeździły w pobliżu dworca kolejowego Bielawy.

Od najbliższej środy uruchomione zostaną także dwie linie sezonowe. Pierwsza to linia 75, która w weekendy i święta będzie kursowała do Ostromecka oraz linii 99, która będzie na trasy wyjeżdżać od środy do końca tego roku. Od środy będą one jeździć z przystanku Jana Pawła II / Wąbrzeska, to wspólny przystanek z autobusami linii 80, które kursują od Portu Lotniczego do Dworca PKP Bydgoszcz Główna. Początek trasy linii 99 to pętla na placu Kościeleckich.

Drogowcy poinformowali również o niewielkich, minutowych korektach rozkładów jazdy autobusów linii 82 (kursują wokół Zamczyska) i tramwajów na liniach 1 (Wilczak – Las Gdański), 2 (Babia Wieś – Las Gdański), 5 (Łoskoń – Rycerska) i 10 (Niepodległości – Las Gdański).

W środę (1.05) i piątek (3.05), autobusy i tramwaje komunikacji miejskiej będą kursowały według niedzielnego rozkładu jazdy. Dodatkowo na majówkę zostaną uruchomione specjalne linie 100 i 102, a do ich obsługi dysponowany będzie zabytkowy tabor. Linia 100 pojedzie do Myślęcinka, a 102 – do Exploseum. Obie z placu Kościeleckich.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści