Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Na skrzyżowaniu Sułkowskiego i Czerkaskiej będzie sygnalizacja

Dodano: 04.07.2023 | 10:07

Na zdjęciu: Na skrzyżowaniu Sułkowskiego z Czerkaskiej powstanie sygnalizacja świetlna.

Fot. BB

W Bydgoszczy powstanie kolejna sygnalizacja świetlna. Tym razem powstanie ona na osiedlu Leśnym. ZDMiKP podpisał umowę z wykonawcą inwestycji.

Skrzyżowanie Sułkowskiego z Czerkaską znajduje się na osiedlu Leśnym. Co jakiś czas dochodzi na nim do kolizji czy wypadków. ZDMiKP postanowił zamontować na nim sygnalizację świetlną. Jak przekonują drogowcy, ma ona przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo pieszych na tym bardzo ruchliwym skrzyżowaniu.

W maju drogowcy ogłosili przetarg na projekt i ustawienie sygnalizacji. Dziś (4 lipca) ZDMiKP poinformował o podpisaniu umowy z wykonawcą – konsorcjum bydgoskich firm Przedsiębiorstwo Instalacyjne oraz PISJ Sp. z o.o. Roboty zajmą około czterech miesięcy; początkowo wykonawca będzie jednak prowadził prace projektowe, zatem montaż sygnalizacji nastąpi najpewniej we wrześniu bądź październiku. Koszt zadania to ponad 840 tysięcy złotych.

Drogowcy przekonują, że nowa sygnalizacja ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo pieszych na tym ruchliwym skrzyżowaniu. – Światła mają ułatwić również wyjazd w Sułkowskiego od strony Czerkaskiej. W godzinach szczytu skręt w lewo potrafi być bardzo czasochłonnym manewrem, ze względu na duże natężenia ruchu pojazdów i pieszych – przekazuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Nowa sygnalizacja będzie już uwzględniać budowę infrastruktury rowerowej wzdłuż Sułkowskiego. Obecnie dla tego zadania powstaje koncepcja programowo-przestrzenna, a do 17 lipca trwają konsultacje społeczne w sprawie jej kształtu. – Ustawienie masztów i lokalizacja przejść dla pieszych zostały tak dobrane, aby bez zmian uzupełnić infrastrukturę o drogę rowerową – dodaje Okoński.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Trzy nowe drogi rowerowe w Bydgoszczy. Teraz konsultacje, a za rok budowa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
11 miesięcy temu

I po jakiego ta światła tam wystarczy de słupki przestawić i kiosk co utrudnia widoczność ,a swoją drogą to ile było wypadków tam panie Okoński

Brrr
Brrr
11 miesięcy temu

Kolejne światła = kolejna patologia. Największe utrudnienie będzie oczywiście dla pieszych. Na Czerkaskiej samochody jeżdżą może raz na dwie minuty. Światła są tam absolutnie zbędne. Ktoś powinien za tą oczywistą niegospodarność pójść siedzieć.

Tomasz
Tomasz
11 miesięcy temu

Bydgoski ZDMiKP to jest stan umysłu. Teraz piesi będą czekać po kilka minut, żeby przejść, a nie mieli z tym żadnego problemu do tej pory.

Janusz
Janusz
11 miesięcy temu

Proponuje kolejny parking PR zrobić

Hena
Hena
11 miesięcy temu

Czy zarząd ZDMiKP jest państwem w państwie, czy realizuje potrzeby mieszkańców ?
Słyszałem, że szef zarządu jest z Torunia i robi złośliwie bydgoszczanom pod „górkę”
Pozdrawiam

Grzegorz
Grzegorz
11 miesięcy temu

A może przed podjęciem decyzji o zamontowaniu sygnalizacji świetlnej warto było zastanowić się wcześniej nad geometrią tego skrzyżowania. Brak pasów do skrętu w prawo z Czerkaskiej w Sułkowskiego, a tym samym blokowanie tego jednego, jedynego, to jest rzeczywisty problem. Ponadto, czy potrzebne jest na tym skrzyżowaniu podwójne przejście dla pieszych przez Sułkowskiego? Moim zdaniem, likwidacja przejścia dla pieszych po południowej stronie skrzyżowania w znacznym stopniu poprawiłaby stopień bezpieczeństwa w tym miejscu.