Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNa trasie do Fordonu od kilku miesięcy straszy uszkodzona bariera. Drogowcy zapowiadają naprawę
pod skarpą bydgoszcz
06.07.2021 | 13:39

Na trasie do Fordonu od kilku miesięcy straszy uszkodzona bariera. Drogowcy zapowiadają naprawę

Na zdjęciu: Barierka przy przepuście przy ulicy Pod Skarpą jest uszkodzona od kilku miesięcy.

Fot. nadesłane

Nasz Czytelnik od dłuższego czasu zgłaszał do ZDMiKP usterki na bydgoskich ulicach: uszkodzenie barierki przy ulicy Pod Skarpą i uszkodzoną studzienkę na skrzyżowaniu ulic Żubrowej i Cedrowej na Miedzyniu. Po miesiącach braku reakcji zwrócił się do naszej redakcji z prośbą o interwencję. Drogowcy deklarują, że barierka przy drodze z Fordonu do Myślęcinka zostanie niebawem naprawiona, a w międzyczasie udało się rozwiązać problem na Miedzyniu.

W ubiegłym tygodniu z naszą redakcją skontaktował się mieszkaniec, który zwrócił uwagę na dwa drobne, acz istotne problemy związane z infrastrukturą drogową na terenie miasta. Krytykował „opieszałość i nieudolność bydgoskich drogowców”, która „woła o pomstę do nieba”. Czytelnik od kilku miesięcy przekazywał zarządowi dróg uszkodzenie studzienki kanalizacyjnej na skrzyżowaniu ulic Żubrowej i Cedrowej na Miedzyniu.

Według Czytelnika, do awarii doszło w grudniu 2020 roku. – Studzienka była zgłaszana w styczniu, kwietniu, czerwcu (przez innego mieszkańca) oraz dziś. Ciekawe, czy doczeka się naprawy. Owszem na miejscu uszkodzenia postawiono pachołek, z którego po ok. tygodniu dzieciaki miały „fajną zabawkę” – nie ukrywał mieszkaniec. Na szczęście problem został rozwiązany dzięki aplikacji Dbamy o Bydgoszcz.

Dokonałem ponownego zgłoszenia – tym razem przez aplikację Dbamy o Bydgoszcz – i pozytywnie się zaskoczyłem. Studzienka została naprawiona w piątek. Okazało się, że sprawa została przekazana przez ZDMiKP do MWiK – informuje nas Czytelnik.
Drugi zgłaszany przez niego problem to uszkodzona (także od kilku miesięcy) barierka przy cieku wodnym w rejonie skrzyżowania Pod Skarpą z Zamczysko. W lutym tego roku została ona tymczasowo zabezpieczona, ale do chwili obecnej nie doczekała się naprawy. Zapytaliśmy drogowców o to, kiedy jej dokonają.

Balustrada przy przepuście była notorycznie niszczona. Podjęliśmy decyzję, że chcemy w tym miejscu wykonać jednak konstrukcję solidniejszą niż dotychczasowa. Obecnie trwa projektowanie; ustalamy ostatnie szczegóły z projektantem co do rozwiązań technicznych, które można zastosować w tym miejscu. Prace planujemy rozpocząć jeszcze w wakacje –  przekazuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Emil
4 miesięcy temu

Zdazyla by się tam tragedia to by szybko naprawili ta balustradę

Powiązane treści