Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 7 • L 6
6C
Pon
6C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeNajnowocześniejsza szkoła w Bydgoszczy. Zobacz ją od środka [ZDJĘCIA]
31.08.2017 | 16:20

Najnowocześniejsza szkoła w Bydgoszczy. Zobacz ją od środka [ZDJĘCIA]

Pierwsze zajęcia w nowym budynku Szkoły Podstawowej nr 9 odbędą się w poniedziałek.

Zdjęcia: Justyna Wróblewska

Budowany od prawie dwóch lat budynek przy ulicy Bora Komorowskiego 2 to nowa siedziba Szkoły Podstawowej nr 9 w Bydgoszczy. Wart prawie 44 mln zł obiekt robi wrażenie nie tylko z zewnątrz, ale również wewnątrz. 

W trzykondygnacyjnym obiekcie o powierzchni 12745 m kw uczyć się będzie około 700 uczniów w 28 klasach oraz 200 dzieci w ośmiu oddziałach przedszkolnych. Na terenie szkoły znajdują się sale lekcyjne dostosowane do wieku konkretnej grupy dzieci. Niskie ławki i krzesła dla małych dzieci znajdują się nawet w sali komputerowej. Pomieszczenia dla starszych uczniów wyglądają inaczej. W budynku znajduje się również stołówka, kuchnia oraz aula na 200 osób.

Nie brakuje również pełnowymiarowej hali sportowej. Co więcej, za budynkiem szkoły znajduje się: boisko wielofunkcyjne o wymiarach 44×32 m, małe boisko do piłki nożnej o wymiarach 22×44 m z bieżnią 4-torową okólną, bieżnia 5-torowa o długości około 60 m z rozbieżnią spełniającą jednocześnie funkcję rozbieżni do skoku w dal, strefa do ćwiczeń równoważnych, plac zabaw dla dzieci przedszkolnych – z wewnętrznym ogrodzeniem, plac zabaw dla dzieci szkolnych – młodszych, strefa zewnętrzna dla dzieci starszych z grami i zabawami o charakterze edukacyjnym. Obok znajduje się również aktualnie pusty teren, na którym w przyszłości ma być zbudowany kryty basen.

Wartość inwestycji sięga niemal 44 mln zł i w całości została sfinansowana z budżetu miasta. Prace budowlane zostały rozpoczęte w grudniu 2015 r.


Podobne wpisy

Powiązane treści