Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjePremiera filmu „Negatyw” w Miejskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]
Negatyw
16.06.2022 | 22:09

Premiera filmu „Negatyw” w Miejskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Dariusz Gackowski/MCK

W środę, 15 czerwca w Miejskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta premiera najnowszego filmu bydgoskiego reżysera Roberta Wichrowskiego – „Negatyw”. Film dofinansowano z Funduszy Europejskich w ramach RPO WK-P.

Na premierze filmu „Negatyw” pojawiła się właściwie cała ekipa realizująca dzieło. Nie zabrakło chyba nikogo, kto miał chociaż najmniejszy wkład w jego powstanie. Warto dodać, że większość zdjęć do filmu „Negatyw” było kręconych w Bydgoszczy i pałacu w Ostromecku. Film dofinansowano z Funduszy Europejskich w ramach RPO WK-P.

Po projekcji widzowie uczestniczyli w dyskusji z reżyserem i odtwórcami głównych ról: Michałem Gadomskim, Anitą Jańcią i Wojciechem Chorążym oraz autorem przepięknych zdjęć Arkadiuszem Tomiakiem. Potem zaproszono wszystkich do mieszczącej się w MCK kawiarni Szpulka na lampkę wina. Wieczór ekipa filmowa wraz z przyjaciółmi spędziła przy największym stole w mieście w Restauracji Karramba.

Film Negatyw Roberta Wichrowskiego – fabuła

Bohaterem filmu „Negatyw” jest Karol Weber. Urodził się w połowie lat 70. XX wieku i jako kilkuletni chłopiec osiadł z rodzicami w małej miejscowości. Jego pasją była fotografia. Poznajemy go w najważniejszych momentach jego życia – w wieku 7 lat, kiedy opuściła go matka, w wieku 18 lat, kiedy przeżywa swoją pierwszą miłość i współcześnie, w wieku 47 lat, kiedy świętuje swoje 25-lecie pracy fotoreportera. Po wystawie dowiaduje się o śmierci ojca. Karol udaje się w podróż, by go pochować. Nocna eskapada pociągiem jest pełna niespodzianek na pograniczu jawy i snu. Karol spotyka postaci z przeszłości – matkę, ojca, Alinę, swoją pierwszą miłość i Adama, przyjaciela, którego zdradził. To, co pamięta okaże się inne od tego co rzeczywiście się wydarzyło.

CZYTAJ WIĘCEJ: Bydgoszcz gwiazdą kina. Miasto pokaże się w kolejnym filmie

0 0 votes
Article Rating
Premiera filmu „Negatyw" w Miejskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments