Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Co z 15. emeryturą? Prawo i Sprawiedliwość dementuje pogłoski

Dodano: 17.11.2022 | 13:08

Na zdjęciu: Prawo i Sprawiedliwość zdementowało pogłoski o 15. emeryturze.

Fot. Archiwum

Jednak nie będzie 15. emerytury – Prawo i Sprawiedliwość zdementowało pojawiające się w ostatnich dniach informacje. Mają za to zostać umocnione inne świadczenia.

Doniesienia o 15. emeryturze przedstawiła kilka dni temu Wyborcza.biz. Według portalu prezes Jarosław Kaczyński miał wyrazić zgodę, aby przed przyszłorocznymi wyborami seniorzy otrzymali świadczenie. Co więcej, „piętnastka” miała nie mieć progu dochodowego.

Na razie informacje nie mają potwierdzenia. W rozmowie z PAP zdementował je sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski. Jak powiedział, nie ma żadnej decyzji politycznej ani nie toczą się żadne prace związane z wypłatą 15. emerytury.

Trzynasta i czternasta emerytura na stałe

Niedawno rząd zapewnił, że umocnione zostaną 13. i 14. emerytury, które mają być stałym i corocznym elementem zabezpieczenia społecznego.

Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, zapowiedziała także, że czternastka będzie na poziomie minimalnej emerytury i w przyszłym roku będzie wypłacana razem z trzynastką. Obecnie nie ma jeszcze ostatecznego brzmienia ustawy. W tym roku koszt obu świadczeń i waloryzacji wyniósł 49 milionów złotych.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jack
Jack
1 rok temu

I wyszło na jaw kto produkuje fake newsy. Oczywiście gazeta wyborcza.