Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 6 • L 4
5C
Pt
6C
Sob
5C
Nd
5C
Pon
9C
Wt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNiedziele handlowe w 2020 roku. Kiedy zrobimy zakupy?
centrum handlowe Bydgoszcz
29.12.2019 | 08:39

Niedziele handlowe w 2020 roku. Kiedy zrobimy zakupy?

Na zdjęciu: W 2020 roku będzie mniej okazji do zrobienia zakupów.

Fot. freeimages

W 2020 roku czeka nas kolejne zaostrzenie przepisów dotyczących niedziel handlowych. Kiedy będzie można zrobić zakupy?

W 2019 roku zakupy można było robić w ostatnią niedzielę każdego miesiąca oraz w tygodniach przedświątecznych. Od nowego roku sytuacja się zmieni. Przepisy zaostrzą się i okazji do odwiedzenia sklepów w niedziele będzie tylko siedem. W lutym, marcu, maju, lipcu, wrześniu, październiku i listopadzie sklepy będą zamknięte w każdą niedzielę.

Niedziele handlowe 2020:
26 stycznia,
5 kwietnia,
26 kwietnia,
28 czerwca,
30 sierpnia,
13 grudnia,
20 grudnia.

Warto przypomnieć, że zakaz handlu w niedziele nie dotyczy sklepów, w których będzie sprzedawał tego dnia właściciel, piekarni, cukierni, lodziarni, sklepów na stacjach paliw płynnych, kwiaciarni, w tym sprzedających znicze i wieńce, zakładów pogrzebowych, sklepów z pamiątkami, sklepów z prasą, biletami komunikacji miejskiej i wyrobami tytoniowymi, zakładów wzajemnych, placówek pocztowych, sklepów z kuponami gier losowych, placówek handlowych w zakładach hotelarskich, zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku, jarmarków i festynów oraz innych imprez okolicznościowych, dworców, portów lotniczych i morskich, stref wolnocłowych, środków komunikacji publicznej, statków i samolotów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści