Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 13 • L 11
16C
Sr
18C
Czw
23C
Pt
16C
Sob
15C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI(Nie)rzeczywisty świat, czyli… nastolatek w pułapce odchudzania
1_plakat_A3 (Copy)
23.10.2016 | 08:00

(Nie)rzeczywisty świat, czyli… nastolatek w pułapce odchudzania

Warto wiedzieć, warto rozmawiać - żeby nie było za późno...

Na zdjęciu: We wszystkim potrzebny jest umiar. W odchudzaniu także.

Fot. archiwum

To tytuł seminarium dla rodziców i nauczycieli, jakie przeprowadzone zostanie 27 października (czwartek) w Kinie „Jeremi” ZS Nr 5 MS, ul. Berlinga 13.

Przedmiotem spotkania będą współczesne uwarunkowania nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży, ale też próby udzielenia odpowiedzi na bardzo istotne kwestie oraz pytania: Kiedy odchudzanie prowadzi do choroby? sygnały ostrzegawcze w zachowaniu nastolatków (Dorota Myszka, psychodietetyk, psycholog, PPP nr 2 Bydgoszcz); Od odchudzania do utraty poczucia kontroli. Jak młodzież traci zasoby psychologicznej goniąc za szczupłym ciałem? (Magdalena Jarzębowska, psycholog, specjalista psychodietetyki i trener warsztatów psychologicznych, Lublin); Jak rozmawiać z dzieckiem o nadwadze? (Justyna Kubacka, dietetyk kliniczny i psychodietetyk, Bydgoszcz); Nie zmuszać a rozmawiać o potrzebie zrozumienia i miłości z perspektywy rodzica (Dorota Wojtczak, MOEN Bydgoszcz).

Zaprezentowany zostanie także półgodzinny film pt: ,,Cały ten cukier”. Autor scenariusza, reżyser i jednocześnie główny bohater – podejmuje ryzykowny eksperyment na własnym ciele i zdrowiu – decydując się na spożywanie 40 łyżeczek cukru dodanego dziennie. Odpowiada to ok. 160 g, które pomnożone przez liczbę dni w roku dają zawrotną sumę ponad 58 kg – taką ilość cukru spożywa przeciętny konsument w Australii w przetworzonej żywności. Co z tego wynika…? Warto zobaczyć ten obraz.

Zgłoszenia chęci udziału w seminarium należy przesłać do 24.10.2016 r. na adres: konferencja@poradnia.bydgoszcz.pl

Seminarium, którego organizatorami są Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 i zespół ds. realizacji działania Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy, realizowane jest w ramach działania Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013-2020 pt: ,,Wspieranie działań profilaktycznych w szkołach i upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom, przemocy i agresji”


Powiązane treści