Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

(Nie)spodziewana zmiana. Żużlowa Polonia ma mieć nowego prezesa

Dodano: 18.09.2018 | 12:56
Władysław Gollob

Oficjalnie o zmianach ma być wiadomo na początku października.

Na zdjęciu: Władysław Gollob był prezesem Polonii od ponad trzech lat.

Fot. Stanisław Gazda

Na Sportowej 2 kolejne roszady. Oprócz zmian kadrowych, szykuje się również ta na najważniejszym fotelu.

Z początkiem października ze stanowiska prezesa klubu ma ustąpić Władysław Gollob. 81-latek jednak póki co tych informacji nie chciał nam potwierdzić. – Czas pokaże, decyzje o zmianach na stanowisku prezesa należą do Rady Nadzorczej – enigmatycznie odpowiada nam Gollob senior, który zarządza klubem od ponad trzech lat, a za jego prezesury klub spłacił już znaczną część długu, który wynosił ponad 5 milionów złotych.

Następcą ma być Jerzy Kanclerz, który w minionym sezonie pełnił funkcję menedżera zespołu, który rozgrywki Polskiej Ligi Żużlowej (2 ligi) zakończył na szóstym miejscu. – Na tę chwilę mogę potwierdzić, że trwają rozmowy mecenasów, a ja muszę też mieć rozeznanie dotyczące stanu finansów klubu – mówi nam w rozmowie telefonicznej Kanclerz, który potwierdza nam również chęć odkupienia akcji klubu od Władysława Golloba.

Jak udało nam się ustalić, szczegóły mogą zostać ujawnione na początku października, po turnieju żużlowym „Asy dla Tomasza Golloba”.

Już wcześniej Kanclerz ujawnił nam, że chce znacząco zmniejszyć skład kadry zawodniczej na sezon 2019. Jak mówi, chciałby, aby w składzie zespołu było maksymalnie 10-11 zawodników (w 2018 było ich aż 18). Wiadomo, że ważną umowę ma Niemiec Valentin Grobauer, za to nie wiadomo jaka będzie przyszłość Tomasza Orwata, bowiem z informacji portalu trojmiasto.sport.pl wynika, że Orwat ma zasilić I-ligowe Zdunek Wybrzeże Gdańsk, a w zamian do Polonii miałby się przenieść Dominik Kossakowski.

Szymon Fiałkowski