Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoEdukacjaNietypowa choinka wykonana przez uczniów. Powstała z… eko-nakrętek [ZDJĘCIA, WIDEO]
26.12.2023 | 08:54

Nietypowa choinka wykonana przez uczniów. Powstała z… eko-nakrętek [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zdjęcia: Robert Koniec / materiały prasowe

W przeszłości była choinka… ze złomu, teraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy (pow. nakielski) stworzyli choinkę z eko-nakrętek z butelek po napojach.

To już dziewiąty rok, kiedy uczniowie ze szkoły w Laskownicy tworzą eko-choinkę. W przeszłości, na placu przed placówką stawała już eko-choinka wykonana m.in. ze złomu, butelek PET, słowików, płyt CD, drewna czy firan. W tym roku powstała ona z eko-nakrętek z butelek po napojach i ma prawie cztery metry wysokości.

– Budowa choinki z dwunastu tysięcy nakrętek wymagała od nas bardzo dużo pracy i czasu – przyznaje Robert Koniec, który w szkole w Laskownicy jest nauczycielem plastyki i techniki. Jak dodaje, przy tworzeniu tego typu choinki, uczniowie kładą bardzo duży nacisk na naukę ekologii. – Dlatego zawsze przy budowie choinek kierujemy się tą samą ideą. Zbieramy materiały przetwarzalne, z nich budujemy choinkę a po okresie świątecznym rozbieramy i oddajemy elementy choinki na PSZOK do ponownego przetworzenia. W tym roku nakrętki oddamy na cele charytatywne – zaznacza.

Warto wspomnieć przy tym, że w tym roku uczniowie ze szkoły w powiecie nakielskim już raz wykorzystali nakrętki – z prawie 4,8 tys. nakrętek z butelek po napojach wcześniej wykonali także eko-mural.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments