Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
2C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
5C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNiewielki spadek i nowy rekord – lotnisko podsumowało sierpień
Port Lotniczy Bydgoszcz
11.09.2019 | 09:15

Niewielki spadek i nowy rekord – lotnisko podsumowało sierpień

Na zdjęciu: Niedługo z Portu Lotniczego Bydgoszcz będzie można polecieć w dwóch nowych kierunkach.

Fot. archiwum

Niewielki spadek liczby podróżnych, ale za to rekordowa liczba operacji – tak wyglądał sierpień w Porcie Lotniczym Bydgoszcz.

Port podsumował sierpniowe statystyki ruchu pasażerskiego. W ubiegłym miesiącu obsłużonych zostało 47 767 podróżnych, czyli o 0,35% mniej niż w sierpniu ubiegłego roku. Wykonano za to rekordową liczbę 1352 operacji lotniczych. Od początku roku lotnisko odprawiło 290 983 Pasażerów, co przekłada się na 2,81% wzrostu wobec najlepszego jak dotąd roku 2018.

Z początkiem września na lotnisku rozpoczął się remont i przebudowa terminala w obszarze odlotów. Po zakończeniu prac pasażerowie zyskają dodatkową powierzchnię gastronomiczną. Już wkrótce rozpocznie się również modernizacja lotniskowego parkingu. – Zakończenie obu inwestycji na przyszłoroczny sezon letni pozwoli kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo Pasażerów Portu Lotniczego Bydgoszcz – mówi rzecznik prasowy PLB Daniel Mackiewicz.

W ostatnich dniach z lotniska nadeszły dobre informacje o nowych lotach – do Warszawy i Edynburga. Już wiadomo, że ten drugi kierunek zastąpi loty na Glasgow Prestwick, które są w siatce połączeń do października. Czytaj więcej o nowych połączaniach: Bydgoszcz – Warszawa i Bydgoszcz – Edynburg.

Nowość czeka także w ofercie biur podróży na ferie zimowe – z bydgoskiego lotniska będzie można 25 stycznia, 1 lutego lub 8 lutego polecieć do Tel Avivu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
2 lat temu

Do operacji lotniczych Port wlicza również loty szkoleniowe, gdzie przez pół dnia (najczęściej sobota),
samolot LPT-u lub jakiegoś czarterowego przewoźnika robi przyziemienie, wznosi się, odchodzi ma krąg,
znowu przyziemienie i tak w kółko.

Powiązane treści