Bydgoszcz
23C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 24 • L 23
25C
Czw
24C
Pt
24C
Sob
22C
Nd
22C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaNitkiewicz i Kobiak chcą poprawić sytuację organizacji pozarządowych i artystów
wujek porada bydgoszcz
17.09.2019 | 12:15

Nitkiewicz i Kobiak chcą poprawić sytuację organizacji pozarządowych i artystów

Na zdjęciu: Ireneusz Nitkiewicz, Adam Nowak (Wujek Porada) i Andrzej Kobiak podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Fot. BB

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych zaprezentowali kolejne propozycje programowe. Senator Andrzej Kobiak chce, by 1% z podatku CIT można było przeznaczyć na zakup dzieła sztuki. Startujący do Sejmu Ireneusz Nitkiewicz zadeklarował za to, że jeśli zostanie wybrany na posła to zwiększy liczbę stypendiów dla najzdolniejszych uczniów, które obecnie funduje jako radny.

Wtorkowa konferencja kandydatów Koalicji Obywatelskiej do parlamentu odbyła się w „Siedlisku” przy ulicy Pomorskiej, prowadzonym przez Adama Nowaka, znanego jako „Wujek Porada”. Jak powiedział Nowak, oczekuje on od polityków wsparcia dla działań charytatywnych.

Senator Kobiak opowiedział o swoich działaniach na rzecz potrzebujących. Wymienił m.in. bycie ambasadorem akcji „Bicie dzieci uczy tylko złych rzeczy”, uruchomienie bezpłatnych porad prawnych czy przyznawanie stypendiów dla zdolnych studentów. Dodał jednak, że poza 1% od podatku PIT powinny powstać też inne narzędzia wsparcia dla organizacji pozarządowych, tak by można by odliczyć większą kwotę.

Jednym z postulatów wyborczych senatora jest wprowadzenie formy wsparcia dla artystów. – Moim pomysłem jest też powstanie ustawy, która pozwalałaby przekazać 1% z podatku CIT na zakup dzieła sztuki. Z jednej strony chroniłoby to pewne wartości, a z drugiej byłoby to ewidentne wsparcie dla twórców – podkreślił Kobiak.

Ireneusz Nitkiewicz – „czwórka” na liście KO do Sejmu – podkreślił, że jako radny ufundował już 16 stypendiów dla najzdolniejszych bydgoskich uczniów, a niebawem wsparcie uzyska też kolejne dwie osoby. – Jeśli zostanę wybrany, będę chciał rozszerzyć program stypendialny. Chcę, by w naszym regionie było więcej wyróżnionych uczniów – podkreślił kandydat Koalicji. Ponadto dodał, że istotnym wsparciem dla organizacji pozarządowych byłoby wprowadzenie ustawy o fundraisingu (zdobywania finansowania), tak aby każdy Polak mógł wspierać jedną organizację.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści