Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 12 • L 12
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNocne prace na rondach Bernardyńskim i Kujawskim. Będzie głośno!
rondo Bernardyńskie Bydgoszcz
14.06.2021 | 09:24

Nocne prace na rondach Bernardyńskim i Kujawskim. Będzie głośno!

Na zdjęciu: Prace będą prowadzone na rondzie Bernardyńskim oraz rondzie Kujawskim.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od poniedziałku do soboty (14 – 19 czerwca) na rondzie Bernardyńskim i rondzie Kujawskim będą odbywały się nocne roboty na przejazdach torowo-drogowych. 

Jak przekazuje Agata Kosseda z firmy Tor-Krak (jednego z wykonawców rozbudowy ulicy Kujawskiej), od poniedziałku, 14 czerwca do soboty, 19 czerwca w godzinach nocnych będą przeprowadzane roboty drogowe na przejazdach torowo-drogowych zlokalizowanych na rondach: Bernardyńskim i Kujawskim. Prace te mogą generować duży poziom hałasu. Możliwe są także utrudnienia w ruchu.


CZYTAJ TAKŻE: ZDMiKP zapowiada zmiany na skrzyżowaniach w Fordonie


Na ulicy Kujawskiej trwają ostatnie prace związane z jej rozbudową. Niebawem jezdnie zyskają docelowe oznakowanie poziome. W pierwszej kolejności na jezdniach wykonywane jest trasowanie. Cienkie linie wyznaczają osie i krawędzie pasów, które będą wykonywane w technologii grubowarstwowej. – Nowością na Kujawskiej będzie m.in. buspas w kierunku ronda Bernardyńskiego. Dzięki niemu linie autobusowe jadące w kierunku centrum (56, 57, 61, 64, 80, 99) ominą korki – informuje zarząd dróg.

Kontynuowane są jeszcze prace przy nasadzeniu zieleni. ZDMiKP przyznaje jednak, że niektóre drzewa przy rondzie Kujawskim „nie przyjęły się”. – Zleciliśmy wykonawcy ponowne nasadzenia oraz przypomnieliśmy o bezwzględnym obowiązku podlewania oraz dbania o młode drzewa i zieleń, sadzone w obrębie całej inwestycji. Ponowne nasadzenia Wykonawca będzie musiał przeprowadzić już na swój koszt – czytamy w komunikacie drogowców. Przypomnijmy, że rozbudowę Kujawskiej prowadzi konsorcjum firm Gotowski, Tor-Krak i PBDI Toruń.

ZDMiKP podkreśla, że dobiegają końca punktowe prace brukarskie na parkingach i chodnikach. W najbliższym czasie odtworzona zostanie nawierzchnia przy skrzyżowaniu Wałów Jagiellońskich i Wiatrakowej, a po zamontowaniu ostatnich barier udostępnione zostaną schody do parku Wolności.

Drogowcy deklarują, że rozbudowa Kujawskiej zakończy się jeszcze w czerwcu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
3 miesięcy temu

A można było buspas wyznaczyć razem z tramwajem w niecce

Emil
3 miesięcy temu

Ale nikt tego nie wymyślił

Powiązane treści